iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
29. 8. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1767
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Insolvenční správce žaluje vítkovický holding

  0:51 do playlistu

  Insolvenční správce žaluje vítkovický holding
  16 žalob v hodnotě jedné miliardy a tří set milionů korun. Proti mateřským Vítkovicím je podal insolvenční správce, který zastupuje dceřinou společnost Vítkovice Power Engineering. Ta sama sebe poslala před téměř třemi týdny do konkurzu.

 • Insolvenční správce žaluje vítkovický holding

  3:34 do playlistu

  Insolvenční správce žaluje vítkovický holding
  Živě s Danielem Stavárkem, děkanem Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity.

 • Trať Praha-Ostrava je přerušena

  7:35 do playlistu

  Trať Praha-Ostrava je přerušena
  Železniční spojení na hlavní trati mezi Prahou a Ostravou je přerušeno. V Jistebníku na Novojičínsku bylo poškozeno trakční vedení, vlaky stojí.POdle mluvčí ČD by měl být provoz obnoven kolem 19. té hodiny. Dopravu podle webu Českých drah zajistí náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Ostrava-Svinov a Studénka.

 • Spor o cestu

  7:56 do playlistu

  Spor o cestu
  Stavba dálniční křižovatky v Rychalticích na Frýdecko-Místecku na silnici D48 se zastavila. Důvodem je další vyvlastňovací spor. Dnes už bývalý majitel domu, který brání rozšíření silnice – se odmítá vystěhovat. Ředitelství silnic a dálnic se proto v nejbližší době opět obrátí na soud.

 • Kontrola kamionů

  9:37 do playlistu

  Kontrola kamionů
  Dva dny probíhala na dálničním oddělení Kocourovec na Olomoucku dopravní akce policistů zaměřená na kamiony a autobusy. Například včera policie odhalila devět přetížených kamionů a tři řidiče, kteří neabsolvovali povinnou přestávku. Některým musela uložit pokutu. Pod vlivem alkoholu nikdo nejel.

 • Mobis bude nabírat lidi

  12:18 do playlistu

  Mobis bude nabírat lidi
  Automobilka Hyundai Mobis, která v dubnu zahájila v průmyslové zóně Mošnov na Novojičínsku výrobu světlometů, chce do konce roku přijmout dalších pět desítek zaměstnanců. Do roku 2023 jich chce mít přes 900. Do nového závodu investovala korejská společnost přes čtyři miliardy. Vláda investici schválila v roce 2014. Na rozjezd další továrny zahraničního investora uvolnila 430 milionů korun.

 • Vzteklina v Polsku

  15:38 do playlistu

  Vzteklina v Polsku
  Českotěšínská radnice varuje obyvatele před výskytem vztekliny na území sousedního polského Těšína. Obezřetní by měli být především majitelé psů, kteří při procházkách přecházejí přes hranici. Svá zvířata tak mohou vystavit nebezpečí nákazy. Vzteklina se potvrdila u netopýra, který byl počátkem měsíce nalezen přímo v centru polského Těšína.

 • Hlavní třída v Českém Těšíně potřebuje opravy

  16:12 do playlistu

  Hlavní třída v Českém Těšíně potřebuje opravy
  Hlavní třída v Českém Těšíně chátrá. Podle obyvatel připomíná asijský bazar a je ostudou města. Vedení radnice to chce změnit. Radní už schválili podobu dopisu, ve kterém chtějí během září majitele budov v Hlavní třídě vyzvat k nutným opravám. Pomoci by měly i městské dotace, které pokryjí až padesát procent nákladů.

 • Letní škola diplomacie

  18:57 do playlistu

  Letní škola diplomacie
  V Olomouci se pro středoškolské studenty poprvé otevřela Letní škola diplomacie – jediná taková v Evropě. Organizuje ji Katedra politologie a evropských studií univerzity Palackého díky nově navázané spolupráci s ministrem zahraničí. Ze tří set zájemců z Česka i Slovenska univerzita vybrala čtyřicet účastníků.

 • Hudební parodie na Dnech nové hudby

  21:17 do playlistu

  Hudební parodie na Dnech nové hudby
  Hudební parodie na koncert pro sólistu a orchestr. Napsal ji britský skladatel Richard Ajres, v české premiéře nastudoval orchestr Ostravská banda. Sólista - hráč na lesní roh hraje sám sebe i svou vlastní ozvěnu. To všechno v alpských kulisách a tak během koncertu běhá z jednoho horského vrcholu na druhý.

Přehrát vše

Související