iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 8. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2765
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bourání starých domů díky dotacím

  1:30 do playlistu

  Bourání starých domů díky dotacím
  Téměř devadesát milionů korun na zbourání starých a vybydlených domů. Na čtyřicet měst a obcí z celé republiky získalo dotace na demolice od ministerstva pro místní rozvoj. To pošle peníze do oblastí se sociálně vyloučenými lokalitami. Na Olomoucku a Ostravsku uspělo deset žadatelů. Někde už nevyužívané a často i nebezpečné domy bourají.

 • Nové Heřminovy

  3:49 do playlistu

  Nové Heřminovy
  Vláda dá dalších 50 milionů korun na stavbu přehrady v Nových Heřminovech. Peníze by pak Povodí Odry mělo použít na vykupování pozemků přes které má vést nová silnice. Přitom stále není úplně jasné, jestli se přehrada vůbec postaví. Stále totiž platí výsledek referenda, ve kterém místní stavbu nádrže odmítli.

 • Horníci programátoři

  6:24 do playlistu

  Horníci programátoři
  První tři bývalí horníci z uzavřeného Dolu Paskov úspěšně ukončili intenzivní kurz programování v Centru celoživotního vzdělávání na VŠB-TU Ostrava. Jeden z nich už v záři nastoupí jako programátor databází v inovační firmě.

 • Smrtelné nehody

  6:53 do playlistu

  Smrtelné nehody
  Pátek 18. srpna na moravskoslezských silnicích a železnicích, se do statistik nehodovosti zapíše jako černý. Dvě z celkem pěti nehod se neobešly bez smrtelných zranění. Zemřely při nich celkem tři osoby. Další dvě záchranáři transportovali ve vážném stavu do ostravské fakultní nemocnice.

 • Tunel uzravřen

  9:14 do playlistu

  Tunel uzravřen
  V neděli 20. srpna se bude opět uzavírat Klimkovický tunel na dálnici D1, všechna auta se přesunou na hlavní tah městem. V minulých letech při uzavření tunelu doprava podle vedení radnice bezmála zkolabovala a město Klimkovice bylo v podstatě neprůjezdné, auta přijíždějící z vedlejších silnic měla velký problém připojit se na hlavní komunikaci.

 • Podpora pro malé školy

  9:43 do playlistu

  Podpora pro malé školy
  Vedení kraje řeší, jak přitáhnout více studentů do malých škol v okrajových částech regionu. Ty totiž musí dlouhodobě dofinancovávat ze svého rozpočtu. Rušit a slučovat je zatím nechce, protože se obává odlivu mladých lidí z míst jako je Osoblažsko či Jablunkovsko, které chce naopak rozvíjet.

 • Rozkoš bez rizika

  12:49 do playlistu

  Rozkoš bez rizika
  Poradenské centrum pro ženy, které se pohybují v oblasti tzv. sex byznysu, funguje ode dneška v Ostravě. Odbornou pomoc tam mohou zájemkyním nabídnout i anonymně. Poradnu otevřela Rozkoš bez rizika, tedy organizace, která se věnuje těmto ženám už více než čtvrt století. Součástí týmu budou nejen sociální pracovníci, psycholog, lékař, ale taky žena, která v tomto oboru sama pracovala.

 • Nové poradenské centrum v Ostravě

  13:40 do playlistu

  Nové poradenské centrum v Ostravě
  Ostravská pobočka je teprve čtvrtou v republice, kterou organizace "Rozkoš bez rizika" otevřela. MS metropole tak následovala Prahu, Brno a České Budějovice. U slavnostního otevření byla taky zakladatelka dnes už celorepublikové organizace, socioložka Hana Malinová.

 • Úrazy na horách

  18:43 do playlistu

  Úrazy na horách
  Horští záchranáři o prázdninách ošetřili už téměř dvanáct set zraněných. Zhruba třetina úrazů se stane při jízdě na kole nebo koloběžkách, téměř dvojnásobně pak přibylo nehod paraglidistů.

 • Uzavírka Opava

  20:37 do playlistu

  Uzavírka Opava
  Hlavní tah Opavou ve směru na Kravaře, Hlučín nebo polskou Ratiboř se o víkendu uzavře a více než měsíc se bude opravovat. Přetížená doprava v Opavě tak do konce září zažije velkou zatěžkávací zkoušku. Během oprav úsekem projedou osobní auta, autobusy a trolejbusy a vozidla záchranného systému. Nákladní auta budou muset jezdit po objízdné trase.

 • Sen o vzkříšení oderského zámku

  21:35 do playlistu

  Sen o vzkříšení oderského zámku
  Barokní klenot, který v roce 1966 nechali zlikvidovat komunisté. To byl zámek v Odrách, na jehož místě později vzniklo nákupní středisko. Místní mladí nadšenci teď chystají připomínku zámku - malbu na fasádě jednoho ze sousedních domů. Projektem, který nazvali Nemožné je otázka volby, chtějí poukázat na to, že sen v podobě případné obnovy zámku se někdy v budoucnu může stát realitou.

Přehrát vše

Související