iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
10. 8. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1599
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bouři vystřídají tropy

  0:46 do playlistu

  Bouři vystřídají tropy
  Nad Moravou a Slezskem se dnes v noci přehnala bouřka a silný vítr. Hasiči z Olomouckého kraje vyjížděli ke 150 událostem. Nejčastěji odklízeli popadané stromy ze silnic a také pomáhali řidičům u několika dopravních nehod. Vichřice shazovala i střechy domů.

 • Bouři vystřídají tropy

  4:01 do playlistu

  Bouři vystřídají tropy
  Živě Eduard Jarcovják, ČHMÚ.

 • EU uvalila clo na čínskou ocel

  6:57 do playlistu

  EU uvalila clo na čínskou ocel
  EU uvalila předběžná dovozní cla ve výši až 28,5 % na dovoz některých výrobků z nerezové oceli z Číny. Evropská komise záležitost vyšetřovala 8 měsíců a dospěla k závěru, že někteří čínští výrobci dostávají nespravedlivé dotace. Uvádí to věstník EU.

 • O dvě linky z Mošnova není zájem

  7:31 do playlistu

  O dvě linky z Mošnova není zájem
  Pravidelné letecké spojení z Ostravy do Amsterdamu a Helsinek nechce nikdo provozovat. Do výběrového řízení, které vypsalo hejtmanství, se nikdo nepřihlásil, a to i přesto, že kraj nabídl případné ztráty uhradit ze svého rozpočtu. Z mošnovského letiště si cestující můžou zatím koupit pravidelně letenku do Londýna, Milána, Dubaje a do Prahy.

 • Kraj podpoří lékaře

  9:36 do playlistu

  Kraj podpoří lékaře
  MS kraj chce ve spolupráci s krnovskou nemocnicí a Horním Benešovem motivovat lékaře, aby zůstali v regionu. Neatestovaným lékařům kraj nabízí dotace na specializační vzdělávání. Ty mohou lékaři využít na různé stáže nebo kurzy na odborných pracovištích v nemocnicích. Ušetřit tak mohou i desetitisíce korun za potřebné vzdělávání.

 • Fajna dilna pomůže řemeslníkům

  11:01 do playlistu

  Fajna dilna pomůže řemeslníkům
  V Ostravě vznikl první řemeslný inkubátor. "FAJNA DILNA" v areálu bývalého Dolu Hlubina je určena jak amatérům, tak profesionálům, kteří si v ní mohou pronajmout materiál, nářadí i stroje. Začínajícím firmám pak zajistí inkubátor kompletní služby, od pronájmu zařízení až po pomoc s vedením účetnictví.

 • Po trati Dětmarovice-Český Těšín rychleji

  14:51 do playlistu

  Po trati Dětmarovice-Český Těšín rychleji
  Správa železniční a dopravní cesty zahájila jednu z největších investičních akcí v MS kraji v tomto roce, optimalizaci tratě mezi Dětmarovicemi a Českým Těšínem. Vyjít by měla na 2,8 mld. korun. Součástí prací budou taky opravy nádraží v Karviné, v Dětmarovicích a Chotěbuzi.

 • Většina nádrží je vhodná ke koupání

  17:20 do playlistu

  Většina nádrží je vhodná ke koupání
  Voda ve většině přírodních nádrží v MS kraji stále vyhovuje ke koupání. Hygienici nedoporučují koupání jen v Bašce a Brušperku na Frýdecko-Místecku a v Bohušově na Bruntálsku. Kvalitu vody v některých nádržích začalo negativně ovlivňovat nadprůměrně teplé počasí posledních dnů.

 • Vodní kombajn na jezeře v Hlučíně

  18:22 do playlistu

  Vodní kombajn na jezeře v Hlučíně
  Hladinu jezera v Hlučíně brázdí vodní kombajn. Jde o speciálně upravenou loď, která seká přemnožené vodní rostliny. Ty pokrývají téměř celé dno jezera a bránily plavcům v pohybu i rybářům v lovení ryb.

 • Lesníci obnoví nejstarší dubovou alej

  20:49 do playlistu

  Lesníci obnoví nejstarší dubovou alej
  Jednu z nejstarších alejí v Česku u rybníka Kolečko v Tovačově na Přerovsku obnoví lesníci. Až 500 let staré duby ošetří, některé pokácí. Dřeviny jsou totiž nebezpečné. Během zimy je nahradí na 240 nových sazenic. Na celou akci dohlíží ochranáři, lokalita je domovem vzácných živočichů.

Přehrát vše

Související