iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 8. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1682
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Lékaři varují před klíšťaty

  0:48 do playlistu

  Lékaři varují před klíšťaty
  Až 60 rozborů krve, které mají potvrdit onemocnění lymskou boreliózou, teď denně prověřují v laboratořích Zdravotního ústavu v Ostravě. Onemocnění, proti kterému není očkovací vakcína, postihlo za první pololetí téměř 3 stovky lidí z Olomouckého a MS kraje.

 • Lékaři varují před klíšťaty

  3:27 do playlistu

  Lékaři varují před klíšťaty
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Vedra vystřídají přívalové deště

  9:34 do playlistu

  Vedra vystřídají přívalové deště
  Do Česka dnes večer dorazí bouřky a přívalový déšť s kroupami. Výstraha před silnými bouřkami platí od dnešní 21. hodiny do čtvrtečního rána a platí pro Jesenicko, Šumpersko a Bruntálsko. Další bouřky přijdou ve čtvrtek odpoledne a v pátek.

 • Krnov se dočká obchvatu

  9:58 do playlistu

  Krnov se dočká obchvatu
  Ředitelství silnic a dálnic dnes zahájilo výstavbu obchvatu Krnova, na který jeho obyvatelé čekají už řadu let. Silnice, která by měla 25tisícovému městu ulehčit od přetížené dopravy, patří k nejvýznamnějším a nejdražším stavbám v regionu. Vyjde na více než 1,2 mld. korun. Obchvat má ale také své odpůrce.

 • Lektoři učí učitele pracovat s tablety

  12:14 do playlistu

  Lektoři učí učitele pracovat s tablety
  Tablety jako pomůcka při výuce dětí na základních ale i speciálních školách. Jak je správně a maximálně využít v hodinách, se teď učí šest desítek pedagogů z celého Česka i Slovenska v Jeseníkách. Zaváděním nových technologií do výuky se už několik let zabývají třeba odborníci z Ostravské univerzity.

 • Bezruký točí návody

  14:46 do playlistu

  Bezruký točí návody
  Tomáš Plesník z Hranic přišel ve 14 letech při dopravní nehodě o pravou ruku. O 10 let později začal pomáhat podobně handicapovaným. Natáčí pro ně videonávody. Běžné věci, třeba jako zavázat si tkaničku nebo si zapnout kalhoty, se Tomáš Plesník učil několik let. V instruktážních videích ukazuje, jak na to. Na sociálních sítích to zhlédly už tisíce lidí.

 • Ostravská MHD zaujala společnost VISA

  17:00 do playlistu

  Ostravská MHD zaujala společnost VISA
  Ostrava proráží do světa díky možnosti platit kartou v MHD. Jako jedna z prvních v Evropě umožňuje bezhotovostní koupi jízdenek ve všech druzích veřejné dopravy. Dnes a zítra ve městě natáčí štáb londýnské agentury spot pro jednoho z hlavních poskytovatelů platebních karet, společnost VISA.

 • Ostrava si připomene 750 let

  19:53 do playlistu

  Ostrava si připomene 750 let
  Dvoudenní Historický rej připravuje Ostrava na začátek září jako jeden z vrcholů oslav 750. výročí od první písemné zmínky o městě. 8. a 9. září nabídne na Masarykově náměstí a dalších dvou místech města rytířské turnaje, dobová divadla, kejklíře i bohoslužbu pod širým nebem.

 • 27 ostravských umělců vystavuje

  21:45 do playlistu

  27 ostravských umělců vystavuje
  Ostravská výtvarná scéna vystavuje na Dole Michal. Na zdech a chodbách se představují díla 37 umělců i výtvarných skupin. Mezi obrazy, fotografiemi i objekty návštěvník v areálu najde i sochu, která se časem rozpadne.

Přehrát vše

Související