iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
1. 8. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1711
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Vítkovice Power Engineering

  0:56 do playlistu

  Vítkovice Power Engineering
  Živě redaktorka Pavla Daňková.

 • Vítkovice Power Engineering

  4:44 do playlistu

  Vítkovice Power Engineering
  Živě Petr Krupa, finanční ředitel Vítkovice Power Engineering.

 • Vítkovice Power Engineering

  7:34 do playlistu

  Vítkovice Power Engineering
  Problémy Vítkovice Power Engineering začaly v loňském roce. Firma tehdy na sebe podala návrh na insolvenci. A to kvůli více než 2 miliardám dluhů. V listopadu pak věřitelé rozhodli o reorganizaci společnosti. Plán mělo její vedení předložit za 2 týdny. Dnešním rozhodnutím managementu ale tato povinnost odpadá.

 • Bez veřejné služby nižší dávky pro nezaměstnané

  8:24 do playlistu

  Bez veřejné služby nižší dávky pro nezaměstnané
  Dnešním dnem končí ochranná lhůta pro dlouhodobě nezaměstnané. Těm už půl roku nařizuje nový zákon odpracovat měsíčně ve veřejné službě alespoň 20 hodin. Jinak jim hrozí, že jim stát zkrátí sociální dávky o více než 1 200 korun. Novou povinnost tak musí splnit více než 100 tisíc lidí. Zatím se do veřejné služby ale zapojily jen asi dvě procenta z nich.

 • Další obvinění v kauze Zátorský

  10:44 do playlistu

  Další obvinění v kauze Zátorský
  Sedm manažerů z firem propojených s ostravským multimilionářem Danešem Zátorským obvinili policisté. České televizi to potvrdila státní zástupkyně Brigita Bilíková. Daneši Zátorskému měli podle ní pomáhát při podvodu za více než sto dvacet milionů, o které měli připravit zkrachovalou družstevní záložnu Unibon.

 • Česko zasáhly velmi vysoké teploty

  13:02 do playlistu

  Česko zasáhly velmi vysoké teploty
  Vysoké teploty, někde dokonce až osm-a-třicet stupňů Celsia. Tak dnes vypadalo počasí na několika místech v Česku. Tisíce lidí proto trávily svůj volný čas u vody. Podle provozovatelů koupališť by mohl tento horký týden alespoň částečně zvednout podprůměrnou návštěvnost dosavadní sezóny.

 • Vedra v průmyslu

  15:37 do playlistu

  Vedra v průmyslu
  Živě redaktor Petr Mecner.

 • V Karviné se lidé dovolají už přímo strážníkům

  17:19 do playlistu

  V Karviné se lidé dovolají už přímo strážníkům
  Na Karvinsku se mění systém volání na tísňovou linku městské policie. Zatímco dosud se lidé po vytočení čísla 156 mobilním telefonem dovolali na ostravské Integrované bezpečnostní centrum, od 1. srpna hovor přijmou dispečeři přímo v Karviné, Havířově nebo třeba Orlové. Novinka má urychlit příjezd městské policie k zásahu.

 • Nepřeregistrovaní členové ČSSD nemají náhradní termín

  19:20 do playlistu

  Nepřeregistrovaní členové ČSSD nemají náhradní termín
  Od vyhlášení přeregistrace členů ostravské sociální demokracie uplynulo více než šedesát dní, což je podle některých straníků lhůta, kterou stanovuje řád k jejímu ukončení. Přesto řada členů, již se nemohli v řádném termínu dostavit, dosud nedostala náhradní termín. Někteří proto považují přeregistraci za neplatnou. Činnost jedné z nejpočetnějších buněk ČSSD v republice je i nadále pozastavena.

 • Porcelán pro aristokraty

  22:16 do playlistu

  Porcelán pro aristokraty
  Ostravské muzeum vystavuje porcelán slavné maďarské manufaktury. Značka Herend vznikla na počátku devatenáctého století a z jejího porcelánu jedla císařovna Sissi i anglická královna Viktorie.

Přehrát vše

Související