iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 7. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1363
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ústavní soud povolil kontroly kotlů

  0:48 do playlistu

  Ústavní soud povolil kontroly kotlů
  Ústavní soud ponechal úředníkům pravomoc kontrolovat, čím lidé topí doma v kotlích. Zamítl tak návrh pravicových poslanců na zrušení části zákona o ochraně ovzduší. Lidem, kteří kontrolory nepustí ke kotli nebo k palivu, hrozí podle zákona pokuta až 50 tisíc korun. Lokální topeniště tvoří v Moravskoslezském kraji zhruba třetinu celkového znečištění ovzduší.

 • Ústavní soud povolil kontroly kotlů

  3:32 do playlistu

  Ústavní soud povolil kontroly kotlů
  Živě Andrea Vojkovská, mluvčí ostravského magistrátu.

 • Nové ohnisko encefalitidy

  7:54 do playlistu

  Nové ohnisko encefalitidy
  Hygienici v Moravskoslezském kraji upozorňují návštěvníky Beskyd na nové ohnisko klíšťové encefalitidy. I když odchycená klíšťata nebezpečnou nemoc neprokázala - v letošním roce mají už na Třinecku hlášeny 4 případy nemocných, kteří se údajně jinde nakazit nemohli.

 • Věřitelé neschválili znalecký posudek

  9:50 do playlistu

  Věřitelé neschválili znalecký posudek
  U krajského soudu se dnes konala schůze věřitelů společnosti Vítkovice Power Engineering. Ti projednávali zprávu insolvenčního správce o dosavadní činnosti firmy v insolvenci, průběh reorganizace a rozhodovali o znaleckém posudku.

 • Povodí Odry zabezpečuje jezy

  12:26 do playlistu

  Povodí Odry zabezpečuje jezy
  Povodí Odry zajišťuje vybrané jezy na moravskoslezských řekách proti utonutí. Bezpečnostními prvky už vybavilo sedm jezů, další čtyři zabezpečí v letošním roce. Většinu instalovaných prvku využijí při záchraně osob hasiči, třeba házecí podkovy ale i laici v případě, že ve vodě uvidí tonoucího. Bezpečnostní prvky by v kraji mohlo do budoucna získat až 50 jezů.

 • Zasažen bleskem

  15:23 do playlistu

  Zasažen bleskem
  15letého chlapce, kterého v sobotu večer zasáhl v Třinci blesk, dnes převezli z tamní nemocnice na dětské anesteziologicko-resuscitační oddělení Fakultní nemocnice v Ostravě. Detaily o tom, v jakém je zdravotním stavu, ale nemocnice nekomentuje s tím, že jí to ukládá zákon.

 • Kostel na Libavé památkou

  17:37 do playlistu

  Kostel na Libavé památkou
  Libavský barokní kostel Povýšení svatého Kříže byl prohlášen za kulturní památku. Kostel z druhé poloviny 17. století několikrát vyhořel a posléze několik desetiletí sloužil pro potřeby armády. Hrozila mu i demolice, díky občanské iniciativě byl ale zachráněn. Získání památkové ochrany přivítalo vedení města, obec by chtěla kostel vrátit do původního stavu.

 • Lidé se bojí plánované těžby popílku

  18:04 do playlistu

  Lidé se bojí plánované těžby popílku
  Obyvatelé Prosenic, Buku a Radvanic na Přerovsku se obávají plánované těžby popílku. Skládka stojí v cestě úseku dálnice D1 mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou a její likvidace má začít v těchto dnech. Lidé se bojí, že se popílek dostane do ovzduší a bude ohrožovat jejich zdraví – stejně jako před léty, když skládka vznikala.

 • VŠB sčítá cestující

  21:19 do playlistu

  VŠB sčítá cestující
  Tým výzkumníků z českých vysokých škol v čele s Vysokou školou báňskou vyvinul unikátní metodu pro sčítání cestujících ve veřejné dopravě. Pro sběr dat vědci využívají provozních údajů mobilních operátorů. V tomto rozsahu a kvalitě podobný systém nefunguje nikde v Evropě ani jinde na světě. Pomoct a ušetřit peníze by výzkum měl jak dopravcům, tak i samotným zřizovatelům dopravy.

Přehrát vše

Související