iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 6. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1566
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • V Poodří se přemnožili komáři

  1:06 do playlistu

  V Poodří se přemnožili komáři
  Na některých místech MS kraje se přemnožili komáři. Obce se proto rozhodly na vlastní náklady provádět pravidelné postřiky, které by je měly pomoci vyhubit. Komáři trápí především obyvatele v oblasti Poodří, kde po povodních zůstaly zaplavené louky, které jsou ideálním prostředím pro vylíhnutí komářích larev.

 • V Poodří se přemnožili komáři

  3:19 do playlistu

  V Poodří se přemnožili komáři
  Živě Hana Zelená, oddělení virologie, Zdravotní ústav Ostrava.

 • LeoExpress bude vyplácet odškodné

  6:13 do playlistu

  LeoExpress bude vyplácet odškodné
  LeoExpress bude vyplácet cestujícím po pondělní nehodě jejich vlaku v Přerově odškodnění. Celkem se zranilo 18 lidí, vč. personálu společnosti. První z nich už se společnosti přihlásili. Nehodu způsobila zdravotní nevolnost strojvedoucího.

 • Stavba přehrady v Nových Heřminovech

  6:39 do playlistu

  Stavba přehrady v Nových Heřminovech
  Živě redaktorka Markéta Radová.

 • Řidiče obvinili policisté z obecného ohrožení

  10:03 do playlistu

  Řidiče obvinili policisté z obecného ohrožení
  Řidiče cisterny, který minulý víkend havaroval na D46 u Prostějova, obvinili policisté z obecného ohrožení z nedbalosti. Muž měl po nehodě pozitivní test na přítomnost omamných a psychotropních látek.

 • Nová silnice přes Červenohorské sedlo

  10:21 do playlistu

  Nová silnice přes Červenohorské sedlo
  Tři roky uzavírek a dopravních komplikací končí. O půlnoci se řidičům otevře silnice přes Červenohorské sedlo. Spojuje 40 tisíc obyvatel Jesenicka s vnitrozemím. Oprava silnice I. třídy, která leží jako jediná v Česku v tisíci metrech nad mořem, stála přes čtvrt miliardy korun. Především na konci rekonstrukce hrozilo, že se plánované otevření nestihne.

 • Vítěz obchvatu Krnova není znám

  12:28 do playlistu

  Vítěz obchvatu Krnova není znám
  Vítěz výběrového řízení na stavbu silnič. obchvatu Krnova stále není znám. Jedna z firem, která v soutěži neuspěla, totiž proti výsledkům podala námitku. Na odmítnutí nebo uznání stížnosti tak mají úřady tři týdny. Obchvat je jednou z nejrozsáhlejších staveb v historii města Krnova.

 • Jazz Open Ostrava

  12:50 do playlistu

  Jazz Open Ostrava
  Živě Boris Urbánek, organizátor festivalu.

 • Krnovská nemocnice otevře nové parkoviště

  16:58 do playlistu

  Krnovská nemocnice otevře nové parkoviště
  Krnovská nemocnice otevře nové parkoviště pro zaměstnance. Díky němu se tak uvolní místo na parkovišti před nemocnicí, které využívali zaměstnanci, kteří nechtěli platit za vjezd do areálu. Pacienti pak měli problém najít volné místo. Nové parkoviště stálo 5 mil. Kč a peníze na něj uvolnil MS kraj.

 • V noci se otevírají kostely

  17:56 do playlistu

  V noci se otevírají kostely
  Ostravsko-opavská diecéze se dnes po osmé zapojí do celorepublikové akce Noc kostelů. Její návštěvníky dnes večer čeká na řadě míst ochutnávka mešních vín nebo ojedinělá ukázka psaní ikon. Tu představí např. dětmarovický kostel svaté Máří Magdaleny. Diecéze očekává, že by se akce, stejně jako v loňském roce, mohlo zúčastnit kolem 30 tisíc návštěvníků.

 • Firma Baxter zavře výrobní závod

  20:47 do playlistu

  Firma Baxter zavře výrobní závod
  V říjnu zavře společnost Baxter svůj výrobní závod Gambro v Přerově. O práci tak přijde 620 zaměstnanců. Ti už jsou od poloviny května doma a pobírají plnou mzdu. Firma vyrábějící zdravotnickou techniku se tehdy rozhodla zastavit výrobu.

 • Divadlo loutek připravilo hru pro nejmenší

  21:09 do playlistu

  Divadlo loutek připravilo hru pro nejmenší
  Divadlo loutek nastudovalo lidovou pohádku o neposedném vejci, které se vydalo na vandr. Známý příběh, který už dříve zpracoval František Hrubín nebo Božena Němcová, uvádí na alternativní scéně. Hra je určena nejmenším dětem od tří let.

Přehrát vše

Související