iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 5. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1695
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pomoc pro zadlužené Vítkovsko

  1:17 do playlistu

  Pomoc pro zadlužené Vítkovsko
  Ve Vítkově na Opavsku je v exekuci zhruba 10 % obyvatel, v nedalekém Budišově nad Budišovkou dokonce 14 % lidí. Města řeší dlouhodobě i vysokou nezaměstnanost a problémy s kriminalitou. Pomoci má projekt, na kterém obce spolupracují s Agenturou pro sociální začleňování. Řešit má nejen dluhy, ale také sociální bydlení i nová pracovní místa. Vše vyjde na zhruba 170 milionů, přispěje Evropská unie.

 • Exekuce v MS kraji

  3:53 do playlistu

  Exekuce v MS kraji
  Problémy se zadluženými obyvateli řeší nejen na Vítkovsku, exekuce jsou problémem pro celý MS kraj, který je v ČR na 3. místě v počtu vedených exekucí. Podle posledních čísel je jich 554 tisíc. I sociální bydlení je důležitou otázkou pro další města na Severmí Moravě a ve Slezsku, v tom největším, tedy krajském městě Ostrava, je více než 100 sociálních bytů, což je zhruba 3x více než třeba v Plzni.

 • Exekuce v MS kraji

  4:23 do playlistu

  Exekuce v MS kraji
  Živě Michal Mariánek, náměstek primátora.

 • Opozice zpochybňuje ředitele OL kraje

  7:40 do playlistu

  Opozice zpochybňuje ředitele OL kraje
  Opoziční kluby kraj. zastupitelů Koalice pro Olomoucký kraj a Starostové Pro Olomoucký kraj požádaly ministra vnitra Milana Chovance, aby důkladně zvážil, zda schválí jmenování nového ředitele olomouckého krajského úřadu Lubomíra Baláše. Tomu totiž krajský úřad, který by teď měl vést, potvrdil, že spáchal přestupek.

 • Polsko omezilo prodej léků s pseudoefedrinem

  8:09 do playlistu

  Polsko omezilo prodej léků s pseudoefedrinem
  Polsko omezilo prodej léků s pseudoefedrinem. Doposud volně prodejné léky na nachlazení zneužívali tuzemští výrobci pervitinu. Nejméně 70 procent laboratoří vyrábělo drogy právě z polských léčiv. Např. v Ostravě se pervitin už stal nedostatkovým zbožím. České televizi to potvrdil protidrogový koordinátor obecně prospěšné společnosti Renarkon, Jakub Horák.

 • První státní obchod

  10:46 do playlistu

  První státní obchod
  Odbor správy majetku Ministerstva vnitra ČR dnes v Ostravě otevřel první státní obchod v ČR. V něm bude prodávat movité věci, které policie zabavila v trestních řízeních. Doteď musela majetek skladovat a udržovat policie. Nově budou mít lidé možnost zabavené věci získat v aukcích.

 • Epidemie spalniček nekončí

  12:58 do playlistu

  Epidemie spalniček nekončí
  Celkem 120 lidí už se v MS kraji nakazilo spalničkami, které se v regionu začaly šířit na konci března. V posledních dvou dnech hygienici nezaznamenali žádné nové případy. Rozhodně to ale podle nich nemusí znamenat konec epidemie. Inkubační doba je totiž 10 dní.

 • V Orlové dostanou strážníci "lapaj"

  13:23 do playlistu

  V Orlové dostanou strážníci "lapaj"
  Strážnící MP v Orlové si jako jediní u nás pořídili nový donucovací prostředek Lapaj. Bude pomáhat při zásazích s agresivními pachateli. Dosud ho používali jen policisté na Slovensku a personál v letadlech, když potřeboval spoutat nebezpečného pasažéra.

 • Festival cimbálu ve Valašském Meziříčí

  15:05 do playlistu

  Festival cimbálu ve Valašském Meziříčí
  Živě redaktorka Denisa Kotková.

 • Rybáři vysadili úhoře říčního

  18:49 do playlistu

  Rybáři vysadili úhoře říčního
  Rybáři z Českého rybářského svazu dnes na povodí Odry vysadili úhoře říčního. Populace této ryby totiž v evropských řekách historicky značně poklesly kvůli znečištění i stavbám říčních hrází či vodních elektráren, které úhoři neumí překonat. Od roku 2008 je proto ryba zařazena do Červeného seznamu kriticky ohrožených druhů.

 • Kamion poničil silnici na Červenohorském sedle

  21:03 do playlistu

  Kamion poničil silnici na Červenohorském sedle
  Škodu za 6 mil. Kč způsobil včera večer kamion na silnici přes Červenohorské sedlo. Přestože je už 3 týdny uzavřená, na ni vjel a poškodil nový asfalt a svodidla. Když to zjistil, snažil se otočit, narazil do pracovního stroje a z jeho vozu unikla nafta.

 • Taneční MOVE festival v Ostravě

  22:17 do playlistu

  Taneční MOVE festival v Ostravě
  Nový cirkus, fyzické divadlo a současný tanec. To vše v jednom. Festival Move fest, který se po roce vrací do Ostravy, nabídne během šesti dnů kvalitní taneční inscenace z Evropy, ale i z Brazílie. Slavnostní zahájení patřilo pantomimě a představení oceněnému divadelní Thálií.

Přehrát vše

Související