iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 5. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

5 hlasů
1244
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Záchranáři mají problém s řidiči

  1:04 do playlistu

  Záchranáři mají problém s řidiči
  Neohleduplní nebo nezkušení řidiči, častý problém se kterým se na silnicích setkávají záchranáři, hasiči nebo policisté. Při výjezdech přitom potřebují být na místě nehody nebo požáru co nejrychleji. Zpravidla je ale zdrží auta, která nereagují podle zákonem a členům integrovaného záchranného systému neudělají prostor k průjezdu.

 • Jak se mají řidiči chovat

  3:21 do playlistu

  Jak se mají řidiči chovat
  A jak by řidiči měli optimálně reagovat, pokud se zezadu blíží vůz integrovaného záchranného systému se světelnou a zvukovou signalizací - více v animaci.

 • Záchranáři mají problém s řidiči

  3:55 do playlistu

  Záchranáři mají problém s řidiči
  Živě Petr Hubáček, ředitel zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje.

 • Odstoupení dalších členů ČSSD

  9:23 do playlistu

  Odstoupení dalších členů ČSSD
  Z kandidátky do Poslanecké sněmovny odstoupí i další sociální demokraté z Ostravy. České televizi to řekla Jana Válková, místostarostka Ostravy-Jihu, která je na 34. místě kandidátky. Podle ní chtějí všichni ostravští zástupci, kromě Lubomíra Zaorálka, takto vyjádřit nesouhlas s vyškrtnutí Adama Rykaly a Jany Vajdíkové.

 • Stovky tisíc propadlých řidičáků

  10:06 do playlistu

  Stovky tisíc propadlých řidičáků
  Osmi set tisícům řidičů letos skončí platnost jejich řidičského oprávnění. Nejvíce průkazů v historii totiž úřady vydaly před deseti lety a letos tak tak tyto doklady propadají. Návaly na úřadech se ale zatím nekonají. Řidiči vyřizování nových průkazů stále odkládají. Za první polovinu roku si nový průkaz vyřídila asi jen čtvrtina dotyčných šoférů.

 • Vávrovice hráz neochrání

  12:17 do playlistu

  Vávrovice hráz neochrání
  Protipovodňová hráz se v Opavě-Vávrovicích stavět nebude. Dvanáct let chystaný projekt za 78 milionů korun, na jehož stavbě se měl podílet Moravskoslezský kraj i polská strana, zastavilo Povodí Odry kvůli některým vlastníkům pozemků. I v Jeseníku nad Odrou protipovodňová opatření brzdí výkupy pozemků.

 • V zoo se narodí další slůně

  14:39 do playlistu

  V zoo se narodí další slůně
  Ostravská zoologická zahrada se připravuje na porod samice Vishesh. Ta by měla na přelomu května a června přivést na svět v pořadí už třetí mládě. Ošetřovatelé se od minulého týdne u březí samice nepřetržitě střídají a pozorují její chování.

 • Konec topné sezony

  17:15 do playlistu

  Konec topné sezony
  Přesně za týden skončí oficiálně topná sezona. Letošní zima znamenala zpravidla větší výdaje za topení, větší příjmy měly naopak teplárny a výrobci topných zařízení. Pro majitele kotlů s jejím koncem začíná období povinností, které jsou spojeny s údržbou topného zařízení. A na pilno už mají i kominíci.

 • Od pěstování řepky zemědělci ustoupit nechtějí

  20:05 do playlistu

  Od pěstování řepky zemědělci ustoupit nechtějí
  Pole v Česku jsou opět žlutá. Charakteristický květ řepky olejky by měl ale postupně být na menších plochách. Počítá s tím národní strategie zemědělského sektoru. Jenže samotným zemědělcům se tento plán vůbec nelíbí. Řepka je totiž podle nich jednou z mála dobře výnosných plodin. A zatím ji zemědělci pěstují na stovkách tisíc hektarů půdy u nás.

 • Koncert konzervatoristů

  22:28 do playlistu

  Koncert konzervatoristů
  Vybraní absolventi ostravské konzervatoře vystoupí s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Budoucí profesionální hudebníci vystoupí s orchestrem vůbec poprvé. Možnost zahrát si s filharmonií získali na konkurzu ve škole.

Přehrát vše

Související