iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 5. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1437
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • V Ostravě se špatně parkuje

  0:55 do playlistu

  V Ostravě se špatně parkuje
  Obyvatele i návštěvníky centra Ostravy dlouhodobě trápí nedostatek parkovacích míst. Oblasti za hranicí placených zón se zároveň každodenně plní vozidly lidí, kteří sem dojíždějí za prací. Místní proto nemají kde parkovat. Podle vedení města jde o léta neřešený problém. Pomoci by měla nová záchytná parkoviště. Ta by měla začít fungovat nejdříve v druhé polovině příštího roku.

 • V Ostravě se špatně parkuje

  3:34 do playlistu

  V Ostravě se špatně parkuje
  Živě Lukáš Semerák, ostravský radní pro dopravu.

 • Jana Vajdíková a poslanec Adam Rykala se ohradili proti výrokům

  7:27 do playlistu

  Jana Vajdíková a poslanec Adam Rykala se ohradili proti výrokům
  Předsedkyně ostravské ČSSD Jana Vajdíková a poslanec Adam Rykala se ohradili proti výrokům Lubomíra Zaorálka a Miroslava Nováka o údajných černých duších a dalších nesrovnalostech v ostravské organizaci strany. Právě tyto důvody zmínilo vedení strany při jejich odvolání z kandidátky do Poslanecké sněmovny. Ostravská ČSSD také musí projít přeregistrací a do té doby nemůže přijímat žádná usnesení.

 • Bitka v herně

  8:22 do playlistu

  Bitka v herně
  Jeden trest vězení na dva a půl roku a jedenáct podmínek. Rozsudek, který vynesl soud za předloňské brutální napadení ostrahy herny v Bělském lese v Ostravě. Důvodem byla banální slovní roztržka mezi ochrankou a dvěma hosty herny, kteří si po hádce zavolali na pomoc své známé. Zaútočili teleskopickými obušky, popelníky a židlemi.

 • Střelec v Olomouci

  10:56 do playlistu

  Střelec v Olomouci
  Olomoučtí policisté zadrželi 34letého muže, který dnes po půlnoci několikrát vystřelil z Vídeňské ulice do přilehlých Čechových sadů. Parkem v tu chvíli nikdo neprocházel. Policii na místo přivolali svědci, kteří výstřely slyšeli. Hlídka muže o chvíli později zadržela a převezla do policejní cely. Policisté zjistili, že měl u sebe plynovou pistoli. V dechu mu naměřili 1,8 promile alkoholu. Příčinou jeho jednání byly pravděpodobně osobní důvody.

 • V Kopřivnici začali opravovat armádní Pandury

  11:36 do playlistu

  V Kopřivnici začali opravovat armádní Pandury
  V kopřivnické společnosti Tatra Defence Vehicle začali opravovat kolové obrněné transportéry a bojová vozidla pěchoty Pandur. Nejmladší česká zbrojovka může na opravy vyčerpat v následujících třech letech až miliardu. Armáda české republiky si od nové servisní smlouvy slibuje vyšší rychlost oprav a lepší ceny.

 • Biotopové koupaliště Úvalno

  13:50 do playlistu

  Biotopové koupaliště Úvalno
  V Úvalně na Krnovsku otevřou na letní sezonu nové biotopové koupaliště. Bude jediné svého druhu v Moravskoslezském kraji. Jeho rekonstrukce probíhala od loňského května a vyšla na sedm milionů korun.

 • Zóna Barbora

  16:32 do playlistu

  Zóna Barbora
  Stavba průmyslové zóny Nad Barborou u Karviné zatím stále nezačala. Podle majitelů pozemků za to můžou ekologičtí aktivisté. Minulý týden dokonce vypršela platnost smlouvy o budoucí kupní smlouvě mezi krajem a firmou Asental Land. Kraj i ministerstvo průmyslu a obchodu tento projekt i nadále podporují. Teď se navíc objevil jeden z čínských investorů. Chce tam vyrábět pneumatiky a zaměstnat 1500 lidí.

 • Co dokáže lež

  18:17 do playlistu

  Co dokáže lež
  Koprodukční dokument České televize a ARTE Co dokáže lež analyzuje podobu informační války a vliv dezinformací v České republice. Snaží se zjistit, kdo stojí za nepravdivými zprávami, které se šíří především na sociálních sítích a na takzvaných konspiračních webech.

 • Vítkovické nádraží slaví 50 let

  18:46 do playlistu

  Vítkovické nádraží slaví 50 let
  Před padesáti lety vyjel první vlak z nádraží v Ostravě-Vítkovicích. Oslavu kulatého výročí v nádražní hale i na peróně uspořádali členové dvou ostravských okrašlovacích spolků spolu s knihovnou města. Nádraží očistili a například v hale vytvořili novou galerii. Spolu s nimi přišli slavit desítky Ostravanů.

 • Česká filharmonie stávkuje

  21:06 do playlistu

  Česká filharmonie stávkuje
  Odboráři Moravské filharmonie Olomouc požadují odvolání ředitele Vladislava Kvapila a na protest zahájí 2. června symbolickou stávku.

 • 10 let kostela svatého Ducha v Ostravě

  21:31 do playlistu

  10 let kostela svatého Ducha v Ostravě
  Nejmladší ostravský kostel Svatého Ducha slaví deset let od svého vysvěcení. Místo, kde se dnes konají koncerty a další společenská setkání, se pyšní také unikátními vitrážemi se starozákonními výjevy. Pro kostel je v průběhu devíti let vytvořil malíř Jakub Špaňhel. Jeho práci teď připomíná výstava původních návrhů.

Přehrát vše

Související