iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 5. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1437
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Policie má už vrtulník i v Ostravě

  0:58 do playlistu

  Policie má už vrtulník i v Ostravě
  V Ostravě byl dnes zahájen zkušební provoz nové základny letecké služby Policie ČR. Ta doplní stávající základnu v Praze a Brně. Policejní vrtulník bude pomáhat při pátracích akcích nebo při zjišťování rozsahu živelných katastrof. Díky nové základně by se doba doletu na místo tak měla z někdy více než hodiny snížit až na několik minut.

 • Policie má už vrtulník i v Ostravě

  3:18 do playlistu

  Policie má už vrtulník i v Ostravě
  Živě Tomáš Tuhý, policejní prezident.

 • Spory v ostravské ČSSD

  7:07 do playlistu

  Spory v ostravské ČSSD
  Ostravští sociální demokraté vyškrtnutí z kandidátky do sněmovních voleb, zvažují kroky, kterými by podpořili svůj nesouhlas s tímto rozhodnutím. Vedení strany zároveň nařídilo přeregistraci ostravských sociálních demokratů. Ti teď nemohou o ničem rozhodovat, ani se oficiálně scházet.

 • Epidemii spalniček se nedaří zastavit

  9:43 do playlistu

  Epidemii spalniček se nedaří zastavit
  Epidemii spalniček v MS kraji se stále nedaří zastavit. Hygienici k dnešnímu dni evidují 116 nakažených, za uplynulých 10 dní přibylo 14 případů.

 • Restaurace se chystají na zákaz kouření

  10:12 do playlistu

  Restaurace se chystají na zákaz kouření
  Ostravští restauratéři se chystají na zákaz kouření, který začne platit už příští středu. Tzv. protikuřácký zákon zavádí úplný zákaz kouření v pohostinstvích a restauračních zařízeních. Pro většinu hospodských znamená přesun popelníků z vnitřních do venkovních prostor. Mají ale strach, že k nim kvůli novému zákonu přestanou chodit stálí zákazníci.

 • Policie odložila případ nehody letadla

  12:33 do playlistu

  Policie odložila případ nehody letadla
  Policie odložila případ loňské letecké nehody u Dlouhé Loučky na Olomoucku. V srpnu se tam srazily dva ultralehké letouny. Jedno z letadel narazilo zespodu do druhého a obě se pak zřítila na zem.

 • Na Hanušovicku dosazují stromy po vichřici

  12:56 do playlistu

  Na Hanušovicku dosazují stromy po vichřici
  Na dva miliony nových stromků vysadí dělníci v lesích na Hanušovicku a Orlickoústecku po předloňské vichřici. S pracemi finišují v těchto dnech. Za odtěžené dřevo přitom Lesy ČR dostaly méně peněz. Ztrátu odhadují až na 68 mil. Kč. Kromě jehličnanů dělníci vysadili také buky, jeřáby nebo třešně.

 • Lidé si mohou nechat zkontrolovat znaménka

  15:54 do playlistu

  Lidé si mohou nechat zkontrolovat znaménka
  Ostravané si dnes v centru města mohli nechat zdarma vyšetřit mateřská znaménka. Ta jsou v řadě případů původcem nádorového onemocnění, tzv. melanomu. V ČR jím dle Národního onkologického registru trpí přes 25 tisíc lidí. V MS kraji přibylo za několik posledních let pacientů s tímto onemocněním nejméně v porovnání se zbytkem republiky. Přesto se jich s ním léčí přes 2,5 tisíce.

 • Originály, nebo padělky obrazů?

  18:21 do playlistu

  Originály, nebo padělky obrazů?
  Kauza Jaroslava Frohlicha, kterého státní zástupce obžaloval, že údajně prodával falza známých výtvarníků 20. století, míří k soudu. Žalobce má přitom pouze jeden posudek, podle kterého šlo o falza. Expertizy obžalovaného Frohlicha ale mají jiný výsledek. Podle nich jsou obrazy pravé. Státní zástupce se k případu zatím nechce vyjadřovat.

 • Začíná Janáčkův máj

  21:07 do playlistu

  Začíná Janáčkův máj
  Živě Jaromír Javůrek, ředitel festivalu Janáčkův máj.

Přehrát vše

Související