iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 5. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1481
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Záchranáře trápí zneužívání linky

  0:48 do playlistu

  Záchranáře trápí zneužívání linky
  Lidé po celé republicednes měli u příležitosti 1. ročníku Dne tísňové linky 155 možnost přiblížit si práci záchranářů zdravotní služby. Ti otevřeli svá výjezdová centra ve všech 14 krajích. Ročně záchranáři vyjíždějí k více než miliónům případů. Mezi volajícími se ale objevují i lidé, kteří záchranné služby zneužívají, za což jim hrozí postih.

 • Záchranáře trápí zneužívání linky

  3:31 do playlistu

  Záchranáře trápí zneužívání linky
  Živě Lukáš Humpl, mlučí ZZS MSK.

 • Pedofilovi hrozí výjimečný trest

  7:45 do playlistu

  Pedofilovi hrozí výjimečný trest
  Kauzu 45letého pedofila René Nagyho obžalovaného z pokusu o vraždu a znásilnění 6leté dívky a znásilnění 2 nezletilých chlapců, začal řešit ostravský krajský soud. Všechny tři případy se staly loni v létě v lesoparku v Třinci. Souzenému Nagymu hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest.

 • Počet nemocných spalničkami roste

  9:51 do playlistu

  Počet nemocných spalničkami roste
  Epidemie spalniček v MS kraji stále nepolevuje. Nebezpečnou nemocí už onemocnělo 103 lidí. Jen za minulý týden hygienici zaznamenali 24 nových nakažených. Nejvíce nemocných je stále v Ostravě.

 • Kdy padnou tresty za neštěstí ve Studénce

  11:05 do playlistu

  Kdy padnou tresty za neštěstí ve Studénce
  Okresní soud v Novém Jičíně bude zítra pokračovat v projednávání tragické nehody srážky vlaku ve Studénce ze srpna 2008. Očekává se předložení už pátého znaleckého posudku, který by měl být zároveň posledním. V tomto týdnu by také mohly začít závěrečné řeči.

 • Nepodcenit údržbu kola se vyplatí

  13:28 do playlistu

  Nepodcenit údržbu kola se vyplatí
  Až měsíční čekací lhůty musejí absolvovat cyklisté, kteří chtějí řádnou údržbu kola na letní sezónu. Servisy hlásí plno. Nejen profesionální sportovci, ale i sváteční cyklisté totiž stále častěji svěřují každoročně údržbu kol odborníkům. Podle opotřebení kola zabere zkušeným pracovníkům servisu oprava jen několik hodin.

 • Pomáhala na Ukrajině

  16:39 do playlistu

  Pomáhala na Ukrajině
  Na východní Ukrajině se stále bojuje. Stovky civilistů přežívají jenom díky pomoci humanitárních organizací. Bedny s jídlem rozdává lidem ve vesnicích v okolí Doněcku taky Veronika Mechová z Diecézní charity ostravsko-opavské.

 • Ostravské studio navštívilo 3 tisíce lidí

  18:43 do playlistu

  Ostravské studio navštívilo 3 tisíce lidí
  Také nejstarší regionální studio,to ostravské, představilo svým návštěvníkům televizi z druhé strany obrazovky. Kromě příležitosti podívat se do míst, kde vznikají oblíbené televizní pořady, čekal návštěvníky doprovodný program v podobě workshopů ve stylu Šikulů, autogramiády s moderátory ostravských pořadů, stánek Edice ČT a živé streamování na velké obrazovce.

 • Ostravu ochromila oprava Českobratrské

  19:13 do playlistu

  Ostravu ochromila oprava Českobratrské
  V Ostravě začala rozsáhlá rekonstrukce Českobratrské ulice, která zároveň patří k jedné z nejfrekventovanějších v centru města. Automobilová doprava je už teď v opravovaném úseku zcela omezena, městská hromadná doprava zatím jen částečně. Omezení potrvají minimálně do konce října, v centru města se už začínají projevovat první dopravní komplikace.

 • Český hyperrealismus v Olomouci

  22:34 do playlistu

  Český hyperrealismus v Olomouci
  Muzeum umění v Olomouci zve na výstavu mapující český hyperrealismus. Výtvarný směr, který se snaží zachytit svět nezkresleně, ho zaznamenává od poloviny 70. let až po současnost. Expozice nazvaná Fascinace skutečností představuje obrazy 20 autorů propracovaných do nejniternějšího detailu.

Přehrát vše

Související