iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 5. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2394
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Veterináři proti novele

  0:44 do playlistu

  Veterináři proti novele
  Zástupci komory veterinárních lékařů dnes předali na půdě parlamentu petici k novele veterinárního zákona. Ta nesouhlasí s některými pozměňovacími návrhy novely. Veterináři například nechtějí, aby některé zákroky prováděli lidé, kteří na to nemají patřičné vzdělání. Což by podle nich mohlo vést k ohrožování zvířat i jejich chovatelů. Petici podepsalo přes 1200 veterinářů.

 • Veterináři proti novele

  3:12 do playlistu

  Veterináři proti novele
  Živě s Karlem Danielem, prezidentem Komory veterinárních lékařů ČR.

 • Pátrání po seniorovi

  7:12 do playlistu

  Pátrání po seniorovi
  Potápěči stále nemohou prohledávat koryto Odry na Novojičínsku, kde se v sobotu pravděpodobně utopil důchodce. Brání jim v tom vysoká hladina a silný proud řeky. Nasazení policejních potápěčů by bylo příliš riskantní.

 • Spalničky aktuální stav

  7:40 do playlistu

  Spalničky aktuální stav
  Epidemie spalniček v Moravskoslezském kraji stále nepolevuje. Hygienici jen za minulý týden zaznamenali zhruba desítku lidí, kteří nebezpečnou nemocí onemocněli. V kraji teď evidují 77 nakažených lidí. Odkud se sem nákaza dostala, teď zjišťují vědci v Institutu Roberta Kocha v Berlíně.

 • Domovní čistírny pro odlehlé obce

  10:09 do playlistu

  Domovní čistírny pro odlehlé obce
  Stát usiluje o plošné ekologické nakládání s odpadními vodami. Malým a odlehlým obcím proto nabízí dotace na pořízení domovních čistíren pro tamní obyvatele. Po splnění předepsaných podmínek mohou lidé získat příspěvek od 100 do 240 tisíc korun - jeho výše se odvíjí od počtu lidí připojených na čistírnu. K dispozici je celkem 100 milionů korun.

 • Studenti v Olomouci slaví

  12:38 do playlistu

  Studenti v Olomouci slaví
  Olomoučtí studenti slaví – začal majáles. Průvod alegorických masek prošel centrem. Pomyslnou korunu si na hlavu nasadila ředitelka univerzitní knihovny Helena Sedláčková. Organizátoři si připravili stovku akcí. Největším tahákem je podle nich koncert Emy Smetany nebo Lenky Dusilové.

 • Dluhy za komunální služby

  15:21 do playlistu

  Dluhy za komunální služby
  Poprvé po dvanácti letech loni klesl dluh Ostravanů za svoz komunálního odpadu. Neplatiči dlužili městu na konci roku o 5 a půl milionu méně než v roce 2015 – celkem zhruba 133 milionů korun. Na tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci města.

 • Nadstandard táhne

  16:20 do playlistu

  Nadstandard táhne
  Nemocnice v MS kraji stejně jako v jiných regionech bojují o každého zdravotníka. Obsadit nadstandardní pokoj ale problém nemají. Lidé jsou ochotni si za soukromí připlatit. Nový nadstandard teď otevřeli v Bohumíně.

 • Odvolání v Tršicích

  18:42 do playlistu

  Odvolání v Tršicích
  Kauza výpovědi, kterou dostala učitelka Základní školy v Tršicích na Olomoucku Vanda Fabiánová za údajné zneužívání prvňáků ve škole v přírodě, jde k odvolacímu soudu.

 • Charita Olomouc posílá na Ukrajinu postele a matrace

  19:34 do playlistu

  Charita Olomouc posílá na Ukrajinu postele a matrace
  Arcidiecézní charita Olomouc posílá na Ukrajinu postele a matrace. Kamion, který pracovníci olomoucké charity plnili několik hodin je veze do města Kolomyje. Lůžka dovybaví tamní nemocnici a noclehárnu pro bezdomovce. Na Ukrajině – hlavně na západě země - pomáhá charita Olomouc už zhruba deset let.

 • Vlajky v Dole Hlubina

  22:04 do playlistu

  Vlajky v Dole Hlubina
  V areálu Dolu Hlubina přibylo pět českých vlajek. Dvouapůlmetrové instalace z keramiky nebo z včelího vosku vytvořila výtvarnice Eva Basl. Bývalá studentka vizuální komunikace vnímá svůj projekt jako hledání identity a sebepoznání. Vlajky se stanou součástí návštěvního okruhu Dolních Vítkovic.

Přehrát vše

Související