iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
25. 4. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1687
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ostravica znovu na prodej

  0:54 do playlistu

  Ostravica znovu na prodej
  Plány současného majitele na záchranu a proměnu bývalého módního domu Ostravica-Textilia berou za své. Vlastník netají, že se mu nedaří uskutečnit původní záměr vytvořit z památkově chráněných budov centrum kultury a umění. Aktuálně hledá spoluinvestora, případně kupce. Místo čistě kulturního využití nově připouští, že by domy mohly být využity zčásti i komerčně.

 • Ostravica - ohlédnutí za historií

  3:24 do playlistu

  Ostravica - ohlédnutí za historií
  Historie textilního domu se začala psát v roce 1911. V centru Ostravy vyrostl obchodní a nájemní dům Ignace Schmelze. V předválečném období zde pracuje asi 400 zaměstnanců, z toho 110 švadlen a krejčích. Rok před koncem války byla polovina budovy poničena bombardováním.

 • Ostravica znovu na prodej

  4:08 do playlistu

  Ostravica znovu na prodej
  Živě s Karlem Cieślarem, architekt, člen představenstva České komory architektů.

 • Poslanci podpořili návrh o vzniku univerzitních nemocnic

  8:38 do playlistu

  Poslanci podpořili návrh o vzniku univerzitních nemocnic
  Poslanci v prvním čtení podpořili návrh zákona o vzniku univerzitních nemocnic. Na ty by se mělo proměnit deset fakultních nemocnic po celé republice, mezi nimi i ostravská i olomoucká. I ty by měly být nově více než doteď svázány s fungováním lékařských fakult. Ministerstvo od změny očekává efektivnější fungování nemocnic.

 • Nelegální psychofarmaka pro 2000 lidí

  10:38 do playlistu

  Nelegální psychofarmaka pro 2000 lidí
  Případ nelegálního prodeje 200 tisíc tablet léků na lékařský předpis za nejméně 3,5 mil. korun, začal řešit soud v Ostravě. Psychofarmaka a léky na hubnutí prodali dva obžalovaní přibližně 2 tisícům mzájemců z celého Česka.

 • Přestavba multifunkčního domu Lučina

  12:26 do playlistu

  Přestavba multifunkčního domu Lučina
  Dlouho opuštěné prostory multifunkčního domu Lučina v centru Havířova začnou brzy sloužit veřejnosti. Vlastník historického objektu tady buduje komunitní centrum. Každodenní program by sem měl přilákat nejen seniory, kterých ve městě stále přibývá. Nové zázemí by tady měly najít i neziskové organizace nebo začínající podnikatelé.

 • Povodňová bdělost

  14:40 do playlistu

  Povodňová bdělost
  V části MS a Olomouckého kraje bude od středečního večera do odvolání platit povodňová bdělost. V oblasti Jeseníků a Králického Sněžníku by mohlo do čtvrtečního rána spadnout 40 až 60 mm srážek. V noci na čtvrtek tam proto meteorologové vyhlásili i výstrahu před vydatným deštěm.

 • Nejpevnější slitina titanu na světě

  15:12 do playlistu

  Nejpevnější slitina titanu na světě
  Tým vědců z VŠB-TUO přišel na postup výroby nejpevnější slitiny titanu na světě, kterou navíc dokáže snést i lidské tělo. V budoucnosti by se tak materiál mohl používat v medicíně. Vědci už pracují na společném projektu s kolegy v USA.

 • Academia Film Olomouc

  16:42 do playlistu

  Academia Film Olomouc
  Živě s Jakubem Rálišem, programovým ředitelem AFO.

 • 70 případů spalniček

  19:27 do playlistu

  70 případů spalniček
  K dnešnímu dni už 70 případů onemocnění spalničkami evidují hygienici v MS kraji. Mezi nemocnými je i 14 zdravotníků. Kvůli epidemii v minulých dnech omezili i provoz ve dvou zdravotnických zařízeních v Ostravě.

 • Půjčovna kol ČD v Olomouci funguje celoročně

  19:48 do playlistu

  Půjčovna kol ČD v Olomouci funguje celoročně
  1. dubna České dráhy opět spustily službu ČD Bike. Půjčovny kol na nádražích nabízí kola za 100 korun na den, ale také dražší. Např. elektrokolo přijde na trojnásobek. Půjčovna v Olomouci bude navíc od letošního roku fungovat celoročně. Další novinkou jsou také koloběžky.

 • Letos už sedmá vražda v MS kraji

  22:07 do playlistu

  Letos už sedmá vražda v MS kraji
  Letošní už 7. vraždu v MS kraji vyšetřují kriminalisté v Havířově-Prostřední Suché. V řadovém rodinném domě našli včera odpoledne policisté mrtvou ženu. Muže podezřelého z násilného trestného činu policie zadržela.

 • Oslavy Dne Země

  22:26 do playlistu

  Oslavy Dne Země
  Automobilová doprava na Hlavní třídě v Ostravě-Porubě dnes uvolnila prostor ekologickým projektům a prezentacím určeným široké veřejnosti. Konaly se zde oslavy Dne Země, svátku, který se v řadě zemí celého světa slaví už bezmála půl století. Akci uspořádalo volnočasové centrum Korunka ve spolupráci s Magistrátem města Ostravy a dalšími subjekty.

Přehrát vše

Související