iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 4. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1836
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Sadaři sčítají škody

  1:15 do playlistu

  Sadaři sčítají škody
  Poničený černý rybíz, maliníky, ale i mladé naroubované meruňky. To jsou některé ze škod, které v sadech a na polích na severní Moravě a ve Slezsku způsobil mráz z minulého týdne. Sadaři teď poškození monitorují. Na přesné vyčíslení škod je ale ještě brzy. Čeká se například na to, zda v pořádku vykvetou jabloně. Mráz se navíc tento týden může ještě vrátit.

 • Sadaři sčítají škody

  3:28 do playlistu

  Sadaři sčítají škody
  Živě s Ivanem Dvořákem, z pěstitelské poradny Českého zahrádkářského svazu.

 • Programové prohlášení OL kraje

  7:10 do playlistu

  Programové prohlášení OL kraje
  Transparentnost, stavba silnic nebo podpora venkova a dětských domovů. Priority Rady Olomouckého kraje pro toto volební období. Hejtmanství chce i přes nemalé investice postupně snižovat zadlužení krajské pokladny. Programové prohlášení, které má 135 bodů, představila koalice ANO, ČSSD a ODS půl roku po volbách.

 • Košta vystoupil z ANO

  9:23 do playlistu

  Košta vystoupil z ANO
  Bývalý olomoucký hejtman Oto Košta vystoupil z hnutí ANO. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že nechtěl zůstat po boku lidí, kteří zosnovali jeho únorové odvolání z postu hejtmana. Členství ukončil 18. dubna. Do funkce olomouckého hejtmana byl Košta zvolen loni na podzim.

 • Asistenti DPO

  10:02 do playlistu

  Asistenti DPO
  Ostravský dopravní podnik zkouší nový způsob, jak zabránit jízdě na černo ve veřejné dopravě. Na jízdu bez jízdenky se totiž nově zaměřují asistenti přepravy, které dopravní podnik přeškolil z revizorů. Zda má cestující platnou jízdenku, kontrolují asistenti už na zastávkách - ještě před samotným nástupem do vozu. Dopravní podnik města je na začátku dubna nasadil ve zkušebním provozu zatím na dvě autobusové linky. Více než tisíc cestujících bez platné jízdenky tak vůbec nenastoupilo. Podobný projekt se osvědčil i v některých dalších českých městech.

 • Opava prodává fotbal

  13:02 do playlistu

  Opava prodává fotbal
  Opavské zastupitelstvo dnes rozhodlo o prodeji fotbalového klubu SFC Opava. Ve hře byly dvě varianty, prodat dvě třetiny a ponechat si tak určitou kontrolu v klubu, nebo se zbavit celých sta procent akcií. Nakonec prošel první návrh.

 • Filmové klapky

  15:17 do playlistu

  Filmové klapky
  Zlínský filmový festival představuje v Ostravě originální filmové klapky. Letošní kolekce v Galerii věže na Slezskoostravském hradě představuje rekordních 141 děl. Přispěl fotograf Jan Saudek, Dagmar Havlová nebo Kateřina Miler, dcera autora legendárního Krtečka.

 • FN Ostrava má psychiatrický stacionář

  17:44 do playlistu

  FN Ostrava má psychiatrický stacionář
  Lidé s psychiatrickou diagnózou mohou v ostravské fakultní nemocnice pokračovat v terapii i ambulantně. Nemocnice dokončila stavbu denního stacionáře. Stavbu za téměř 27 miliónů pokryla dotace z norských fondů . Ročně by tady mohlo najít ambulantní odbornou pomoc 200 pacientů.

 • Zlepši si techniku

  19:11 do playlistu

  Zlepši si techniku
  Vysvětlit odborná témata z fyziky, matematiky či chemie v časovém limitu čtyř minut. Úkol pro týmy ze středních a základních škol, které se dopoledne potkaly v aule VŠB-TUO. Soutěž reaguje na to, že řada vědeckých pracovníků dnes neumí své projekty jednoduše vysvětlit, zároveň má mladé lidi přitáhnout k vědě.

 • Chata Libušín

  21:21 do playlistu

  Chata Libušín
  Nový Libušín na místě vyhořelého by se mohl na Pustevnách začít skládat již v květnu. Jakmile počasí dovolí, bude tam ještě dokončena vysprávka základu a bude tam převezena konstrukce, která se již chystá v hale v nedaleké Bystřičce.

 • Expozice v Hrabyni

  22:15 do playlistu

  Expozice v Hrabyni
  Národnímu památníku 2. světové války v Hrabyni začala sezona. Kromě stálé expozice, která byla v Památníku instalovaná už v roce 2009, připravili pracovníci Slezského zemského muzea pro letošní rok i dvě výstavy. Jedna se zabývá válečným životem československých vojáků na východní frontě, druhá pak představí obrazy bojových letadel z dílny malířky Ivy Hoňkové.

Přehrát vše

Související