iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1729
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dráhy trápí málo strojvůdců

  0:45 do playlistu

  Dráhy trápí málo strojvůdců
  Českým dráhám chybí strojvedoucí. Stávající zaměstnanci stárnou, jenom na Severní a Střední Moravě jich odchází do důchodu ročně 50 ze 700. O řízení lokomotiv mají mladí zájem, ovšem u testů uspěje jen polovina.

 • Dráhy trápí málo strojvůdců

  2:55 do playlistu

  Dráhy trápí málo strojvůdců
  Živě s Monikou Bezuchovou, mluvčí Českých drah.

 • Za OKD 80 milionů?

  4:43 do playlistu

  Za OKD 80 milionů?
  Státní podnik Prisko by za akcie společnosti OKD, která je v úpadku, mohl zaplatit zhruba 80 mil. korun. Podle konzultací Priska s firmou jde o minimální částku pro to, aby reorganizační plán společnosti splňoval požadavky podle insolvenčního zákona a měl šanci na přijetí věřiteli OKD.

 • Vrchní soud potvrdil doživotí

  5:10 do playlistu

  Vrchní soud potvrdil doživotí
  Olomoucký vrchní soud zamítl odvolání Kevina Dahlgrena obžalovaného ze čtyřnásobné vraždy svých příbuzných v Brně-Ivanovicích v roce 2013. 24letý Američan si tak odpyká doživotní trest a uložena mu byla i zabezpečovací detence. Rozhodnutí je pravomocné.

 • Počet mladých podnikatelů klesá

  7:27 do playlistu

  Počet mladých podnikatelů klesá
  Být zaměstnancem nebo začít s vlastním podnikáním? Dilema, které řeší řada mladých lidí i studentů vysokých škol. I když za poslední léta vznikla řada platforem na podporu nových podnikatelských nápadů, počet začínajících podnikatelů mladších 35 let každoročně klesá. Podle analytiků mohou právě oni hrát důležitou roli při proměně infrastruktury MS kraje.

 • Letadla přistála mimořádně v Mošnově

  10:01 do playlistu

  Letadla přistála mimořádně v Mošnově
  Na mošnovském letišti dnes v poledne mimořádně přistála letadla směřující do Krakova. Odkloněna byla kvůli špatnému počasí, nízké oblačnosti a nepříznivému silnému větru. Piloti se snažili přistát podle aktuálních podmínek, po opakovaných pokusech to však vzdali a zvolili k přistání jiné letiště.

 • Ostrava slaví 750 let

  10:54 do playlistu

  Ostrava slaví 750 let
  Petřkovická venuše, vozíky s černým uhlím a unikátní nález mamutího klu. Ostravské muzeum otevře v pátek výstavu s názvem Ostrava nevídaná. A některé exponáty dosud neviděla ani veřejnost. Svou historii si MS metropole připomíná u příležitosti 750. výročí první písemné zmínky o městě.

 • Petice proti cyklostezce

  13:55 do playlistu

  Petice proti cyklostezce
  Obyvatelé Ostravy-Jihu bojují proti plánované cyklostezce. Ta má na Srbské ulici vést těsně před vchody do jejich domů. Lidé se proto bojí o svou bezpečnost. Proti záměru sepsali petici, pod kterou se podepsalo téměř sedmdesát z nich.

 • Turné přednášek o volebním vysílání ČT

  17:05 do playlistu

  Turné přednášek o volebním vysílání ČT
  Na Ostravské univerzitě začala první ze série přednášek o volebním zpravodajství v České televizi. Úskalí volebního vysílání studentům popsal ředitel zpravodajství ČT Zdeněk Šámal a moderátor Václav Moravec.

 • DPO chce více komunikovat

  19:01 do playlistu

  DPO chce více komunikovat
  Dopravní podnik Ostrava chce víc komunikovat s cestujícími. Do ostrého provozu spouští nový systém, který shromažďuje veškeré podněty, dotazy a připomínky. Ty mohou navíc cestující posílat prostřednictvím dalších komunikačních kanálů a sociálních sítí.

 • Místo synagogy připomíná památník

  20:49 do playlistu

  Místo synagogy připomíná památník
  Ostrava má obnovený památník, který připomíná bývalou hlavní městskou synagogu a také 8 tis. zdejších Židů, kteří zahynuli za holocaustu. Dnes byl památník, který stojí v Zeyerově ulici za obchodním domem Laso, slavnostně představen veřejnosti. Jeho podoba vzešla od studentů Fakulty umění Ostravské univerzity.

Přehrát vše

Související