iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2426
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Velvyslankyně Velké Británie v Ostravě

  0:49 do playlistu

  Velvyslankyně Velké Británie v Ostravě
  Moravskoslezský kraj navštívila velvyslankyně Velké Británie Jan Thompsonová. Setkala se s hejtmanem, popovídala si se studenty o Brexitu a navštívila firmu, která exportuje právě do Británie a vyrábí díly pro podmořskou těžbu ropy i jaderné elektrárny.

 • Tripartita se dnes zabývala plánovaným útlumem Dolu Paskov

  3:38 do playlistu

  Tripartita se dnes zabývala plánovaným útlumem Dolu Paskov
  Živě s Pavlem Bartošem, prezidentem Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje.

 • Babiš o OKD

  8:00 do playlistu

  Babiš o OKD
  Soukromí investoři nepředložili takovou nabídku, která by umožňovala reálně předpokládat schválení reorganizačního plánu a úspěšnou reorganizaci černouhelné společnosti OKD, která je v úpadku.

 • Prezident Zeman je druhý den v Olomouckém kraji

  8:42 do playlistu

  Prezident Zeman je druhý den v Olomouckém kraji
  Obvyklou návštěvou regionálního významného podniku i setkání s obyvateli dalších měst. Druhý den návštěvy Olomouckého kraje strávil prezident Miloš Zeman ve Šternberku a Uničově. Na včerejší vyjádření hlavy státu o možném rychlejším ukončení umělého oslabování koruny Českou národní bankou přitom okamžitě reagoval trh. Vyvolal tak tlak na posílení koruny vůči euru.

 • Ubylo obyvatel

  11:02 do playlistu

  Ubylo obyvatel
  Moravskoslezskému kraji loni ubylo 3432 obyvatel. Je to nejvyšší pokles z celé České republiky. Nejvyšší vliv na úbytek obyvatel mělo stěhování, z kraje se v roce 2016 odstěhovalo 7929 lidí, ale přistěhovalo se do něj jen 5578, tedy o 2351 méně.

 • 7 let vězení za domácí násilí

  11:52 do playlistu

  7 let vězení za domácí násilí
  Sedm let vězení za domácí násilí dostal u soudu v Ostravě Marián Juraška. Ten u sebe doma ubytoval svou známou. A i když byl už v podmínce za napadení předchozí partnerky, začal novou spolubydlící surově bít. Verdikt soudu není pravomocný.

 • Komorní scéna Aréna je Divadlem roku

  14:03 do playlistu

  Komorní scéna Aréna je Divadlem roku
  Živě s Tomášem Vůjtkem, dramaturgem Komorní scény Aréna.

 • Čistírna moderněji vyrábí energii z kalů

  16:33 do playlistu

  Čistírna moderněji vyrábí energii z kalů
  Na zítřek připadá Světový den vody. Už dnes přitom opavská Čistírna odpadních vod představila novinku. Za 51 milionů tam modernizovali oddělení kalového hospodářství. Mohou díky tomu mimo jiné vyrábět více bioplynu, který čistírně umožňuje využívat vlastní elektřinu a teplo.

 • VŠB-TU má nového rektora

  18:51 do playlistu

  VŠB-TU má nového rektora
  Vysoká škola báňská-technická univerzita v Ostravě zná nového rektora. Ve druhém kole tajné volby jím akademický senát zvolil Václava Snášela. Z 38 senátorů hlasovalo pro děkana Fakulty elektrotechniky a informatiky 25 přítomných, jeden hlas byl neplatný. Snášel v čele největší univerzity v kraji nahradí Iva Vondráka, který je od podzimních krajských voleb současně hejtmanem Moravskoslezského kraje.

 • Výročí výbuchu na ČSA

  21:26 do playlistu

  Výročí výbuchu na ČSA
  22. března 1977 - zítra uplyne přesně 40 let od výbuchu na Dole ČSA v Karviné. Vinou střelmistra došlo na tehdy největším černouhelném dole ve střední Evropě k společnému vznícení metanu a uhelného prachu. Smrt tehdy pod zemí nalezlo 31 horníků a další čtyři utrpěli těžká zranění. Důlní neštěstí tak patří k nejhorším v historii ostravsko-karvinského revíru.

Přehrát vše

Související