iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2545
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Pracovní místa pro horníky z Paskova

  0:51 do playlistu

  Pracovní místa pro horníky z Paskova
  V Dole Paskov na Frýdecko-Místecku za dva týdny ukončí společnost OKD těžbu černého uhlí. V dole pracuje přes 1300 zaměstnanců, někteří už si práci našli, jiní přejdou na jinou šachtu nebo se rekvalifikují pro jiné profese. Ve Frýdku-Místku dnes 11 zaměstnanců OKD složilo praktickou část kurzu práce s vysokozdvižným vozíkem.

 • Pracovní místa pro horníky z Paskova

  3:07 do playlistu

  Pracovní místa pro horníky z Paskova
  Živě s Kateřinou Beránkovou, tiskovou mluvčí Úřadu práce ČR.

 • Na Libavé je v pitné vodě uran a arsen

  5:58 do playlistu

  Na Libavé je v pitné vodě uran a arsen
  Uran a arsen je v pitné vodě na Libavé. Hygienici odhalili zvýšené množství těchto nebezpečných látek ve vodě z armádního vodovodu už loni. Arsen má údajně pocházet z podloží nedalekého břidlicového dolu. Jak se ale dostal do vody uran, nikdo neví. Voda je přitom nebezpečná.

 • Primátor Ostravy Tomáš Macura vyzval k rezignaci Martina Štěpánka

  8:47 do playlistu

  Primátor Ostravy Tomáš Macura vyzval k rezignaci Martina Štěpánka
  Primátor Ostravy Tomáš Macura dnes vyzval k rezignaci svého náměstka Martina Štěpánka, který zodpovídá za školství, sport a vzdělávání. Náměstek byl v lednu přistižen za volantem pod vlivem alkoholu. Štěpánek ale zatím odstoupit ze své funkce nechce, řekla dnes mluvčí magistrátu Andrea Vojkovská.

 • Bezpečnostní opatření na fotbalové derby

  9:32 do playlistu

  Bezpečnostní opatření na fotbalové derby
  Stovky policistů budou zítra v Ostravě dohlížet na bezpečnost kvůli rizikovému utkání Baníku s Opavou. Vedle necelých 6 tisíc domácích fanoušků se na zápas chystá až 2 tisíce příznivců Baníku. Ti svůj tým ale chtějí podporovat hlavně mimo stadion. Vzhledem ke zkušenostem s výtržnostmi agresivních fanoušků těchto mužstev, policie do akce nasadí také jízdní policii nebo vrtulník.

 • Lee Louda pozastavil výkon funkce předsedovi dozorčí

  12:02 do playlistu

  Lee Louda pozastavil výkon funkce předsedovi dozorčí
  Insolvenční správce těžební společnosti OKD Lee Louda pozastavil výkon funkce předsedovi dozorčí rady firmy Luboši Řežábkovi. Důvodem je skutečnost, že Řežábek je od 1. ledna předsedou dozorčí rady v 5 společnostech, které patří bývalému spolumajiteli OKD Zdeňku Bakalovi.

 • Lidé chtějí zachránit nádraží v Náměstí na Hané

  12:51 do playlistu

  Lidé chtějí zachránit nádraží v Náměstí na Hané
  Správa železniční dopravní cesty nabízí k prodeji vlakové nádraží v Náměšti na Hané na Prostějovsku. Budova je už 10 let zavřená a chátrá. Znalec odhadl její tržní cenu na 800 tisíc korun. Na to ale obec nemá peníze. Místní lidé chtějí nádraží z roku 1882 zachovat. Rádi by z něj měli půjčovnu kol nebo kavárnu.

 • Interaktivní mapa pro lidi bez domova

  15:20 do playlistu

  Interaktivní mapa pro lidi bez domova
  V Ostravě a v Praze funguje speciální interaktivní mapa pro lidi bez domova. Na internetu bezdomovci zjistí, kde je možné přespat nebo se zdarma najíst. Se speciální aplikací pomáhají neziskovkám přímo lidé, kteří žijí na ulici, a do databáze zaznamenávají vlastní zkušenosti např. s ubytovnami.

 • Tresty za přepadení čerpacích stanic

  17:38 do playlistu

  Tresty za přepadení čerpacích stanic
  Až k 7letým trestům vězení odsoudil ostravský krajský soud gang, který loni v lednu během 14 dnů přepadl 4 čerpací stanice a 1 hernu. Na obsluhu pokaždé jeden z nich mířil pistolí a další mezitím kradli. Většina odsouzených se proti verdiktu odvolala nebo si vzala lhůtu na odvolání.

 • Student sestrojil robotickou ruku

  20:07 do playlistu

  Student sestrojil robotickou ruku
  Studentovi Katedry robotiky na VŠB-TU Ostrava se podařilo sestavit prototyp bionické ruky. Ta by mohla v budoucnu alespoň částečně nahradit klasické protézy, jejichž pořizovací náklady jsou několikanásobně vyšší.

 • Začíná cyklistická sezóna

  22:18 do playlistu

  Začíná cyklistická sezóna
  Dnešek byl 2. nejteplejším dnem od začátku roku. Na silnice vyjelo více cyklistů, začíná jim sezona. Podle obchodníků se ročně v Česku prodá půl milionů kol. Nejoblíbenější jsou horská a tracková kola. Nové kolo si lidé kupují jednou za deset let. Trendem mezi seniory jsou elektrokola.

Přehrát vše

Související