iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2215
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ředitelé připravují zápisy podle pravidel inkluze

  1:01 do playlistu

  Ředitelé připravují zápisy podle pravidel inkluze
  Ředitelé a učitelé na ZŠ se připravují na zápisy do prvních tříd. Ty letos poprvé proběhnou až v dubnu. Do běžných škol se přitom hlásí stále více dětí se speciálními potřebami. V rámci tzv. inkluze spádová základní škola musí takovéto žáky přijmout. Jenže to znamená i přijímání nových pomocných pedagogů.

 • Ředitelé připravují zápisy podle pravidel inkluze

  3:32 do playlistu

  Ředitelé připravují zápisy podle pravidel inkluze
  Rozhovor s Václavem Píclem, náměstkem pro řízení sekce vzdělávání, MŠMT ČR.

 • Nový náměstek primátora ve Frýdku-Místku

  7:11 do playlistu

  Nový náměstek primátora ve Frýdku-Místku
  Zastupitelstvo ve Frýdku-Místku dnes ráno zvolilo nového náměstka primátora Richarda Žabku z KDU-ČSL. Ve funkci nahradil svého stranického kolegu Libora Kovala, který rezignoval kvůli tomu, že před časem havaroval opilý ve služebním autě. Policisté mu při dechové zkoušce naměřili přes 2 promile.

 • Dopravní komplikace na D46

  8:55 do playlistu

  Dopravní komplikace na D46
  Ředitelství silnic a dálnic pokračuje v modernizaci D46. Dělníci začali s přestavbou nebezpečného exitu Prostějov-Žešov. Ta potrvá 7 měsíců a náklady dosáhnou 13 mil. korun. Úsek zůstane průjezdný jedním jízdním pruhem. Opravy dalších nájezdů a sjezdů potrvají až do roku 2020.

 • Už více než rok je v komatu 32letý právník po zásahu ochranky

  10:56 do playlistu

  Už více než rok je v komatu 32letý právník po zásahu ochranky
  Už více než rok je v komatu 32letý právník po zásahu ochranky OC Forum Nová Karolina v Ostravě. Případ začal řešit soud. Člen ochranky je obžalovaný z ublížení na zdraví a výtržnictví. Obžalovaný je podle svých slov v šoku a nechápe, že je před soudem.

 • Bezpečností opatření na stadionu v Opavě

  12:27 do playlistu

  Bezpečností opatření na stadionu v Opavě
  Na městském stadionu v Opavě v těchto dnech vznikají rozsáhlá bezpečnostní opatření. Domácí se tak chystají na sobotní zápas s ostravským Baníkem. Reagují tím na poslední vyhrocené utkání loni v září na Vítkovickém stadionu v Ostravě.

 • Dokument o boji s vážnou nemocí

  15:39 do playlistu

  Dokument o boji s vážnou nemocí
  Česká televize odvysílá zítra dokument o mladé sportovně založené ženě, která onemocněla leukémií a rozhodla se s nepřízní osudu bojovat. Snímek Druhý život Jitky K. zachycuje průběh léčby i návrat do Diváci budou moct v průběhu pořadu posílat dárcovské SMS a přispět tak na pomoc lidem, kteří potřebují transplantaci kostní dřeně.

 • Záměna pohonných hmot

  17:55 do playlistu

  Záměna pohonných hmot
  Nepříjemné chvíle zažili zákazníci čerpací stanice v Krásném poli u Ostravy, kteří si tam přišli první březnovou sobotu natankovat. Ti s naftovými nádržemi si kvůli záměně pohonných hmot natankovali benzín a ti s benzínovými naopak naftu. Škoda na jednom autě se podle odborníků může vyšplhat i přes 100 tisíc korun.

 • Kurzy trénování mozku táhnou

  20:23 do playlistu

  Kurzy trénování mozku táhnou
  Začal Národní týden paměti. Připraveny tak jsou pro zájemce z celé republiky přes tři stovky přednášek a kurzů o mozku a jeho trénování. Tzv. mozkový jogging totiž může v běžném životě využít, jak zdravá populace, tak i pacienti s poruchami vnímání. V ČR působí necelé 2 tisíce akreditovaných trenérů a terapeutů.

 • Fotograf Roman Vondruš oceněn v New Yorku

  22:50 do playlistu

  Fotograf Roman Vondruš oceněn v New Yorku
  Vloni v srpnu zachytil fotoreportér Roman Vondrouš pád žokeje při dostizích. Teď se může radovat. Jeho snímek nominovaný na Czech Press Photo zaujal i na prestižní soutěži Pictures of the Year International v New Yorku. V kategorii Sport Action získal druhé místo.

Přehrát vše

Související