iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
9. 3. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2163
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ostrava plánuje 68 projektů za 28 miliard

  0:53 do playlistu

  Ostrava plánuje 68 projektů za 28 miliard
  Ostrava představila své priority na příštích 7 let. Tzv. akční plán, který vznikl v rámci tvorby strategie rozvoje města do roku 2023, byl schválen zastupiteli napříč politickými stranami. Do jeho příprav se zapojili i obyvatelé města. S realizací vybraných projektů chce Ostrava začít ještě v letošním roce. Investovat bude dohromady více než 13 mld. Kč.

 • Ostrava plánuje 68 projektů za 28 miliard

  3:02 do playlistu

  Ostrava plánuje 68 projektů za 28 miliard
  Živě s Tomášem Macurou, primátorem města Ostravy.

 • Soud s bývalými radními odročen

  7:38 do playlistu

  Soud s bývalými radními odročen
  Na neurčito odročil soud případ údajně předražených zakázek na sekání trávy a údržbu zeleně v ostravské městské části Jih. 8 obžalovaných, mezi kterými jsou i dva bývalí starostové, čelí obžalobě, podle které před 10 lety nevýhodně zadali zakázku na údržbu zeleně a městský obvod tak přišel cca o 55 mil. Kč. Obžalovaní závěry státního zástupce odmítají.

 • Policie plánuje cvičení

  9:56 do playlistu

  Policie plánuje cvičení
  Živě s redaktorkou Terezou Krumpholzovou.

 • Začíná pylová sezóna

  11:37 do playlistu

  Začíná pylová sezóna
  Na zahradách se začínají objevovat první květiny a s postupným oteplováním pomalu přichází i pylová sezóna. Čekárny alergologů jsou tak v těchto dnech plné. Mezi pacienty jsou hlavně malé děti, které si stěžují na podrážděné oči nebo kopřivku.

 • Třinec má nové elektrobusy

  13:52 do playlistu

  Třinec má nové elektrobusy
  V Třinci dnes proběhl Den elektromobility. Na něm vedení města i za účasti členů vlády pokřtilo nové elektrobusy, které začnou už od zítřka jezdit v městské hromadné dopravě. Jezdit jich tu nyní bude vůbec nejvíc v rámci celé republiky. Město se tak snaží bojovat se špatným ovzduším, které tady patří dlouhodobě vůbec k nejhorším.

 • Tršice nechtějí ředitele ZŠ

  17:10 do playlistu

  Tršice nechtějí ředitele ZŠ
  Jaké kompetence má zřizovatel školy, když jsou učitelé nespokojení s ředitelem. I to se probíralo na včerejším zastupitelstvu v Tršicích. Toho se mimořádně zúčastnilo asi 60 lidí, hlavně rodičů dětí z tamní školy a učitelé. Část z nich tvrdí, že je současný ředitel šikanuje a obec je k jeho působení laxní.

 • Lékaři kontrolují ledviny

  20:02 do playlistu

  Lékaři kontrolují ledviny
  Na dnešek připadá Světový den ledvin. V rámci něj nabídla bezplatné vyšetření ledvin také řada nemocnic v MS kraji. Ověřit si svůj zdravotní stav dnes mohli zájemci např. v Bohumíně, Českém Těšíně, Novém Jičíně, Třinci a v Ostravě.

 • Divadlo na cucky se stěhuje

  22:17 do playlistu

  Divadlo na cucky se stěhuje
  Nový prostor pro českou i mezinárodní uměleckou scénu chystá společnost DW7 pořádající v Olomouci festival Divadelní Flora, hlavně ale vede Divadlo na cucky. To zatím sídlí v olomoucké Wurmově ulici. Divadlo by už od nové sezóny, tedy od září, mělo působit v novém kulturním centru.

Přehrát vše

Související