iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
27. 2. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2182
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Olomoucký kraj má nového hejtmana

  1:22 do playlistu

  Olomoucký kraj má nového hejtmana
  Olomoucký kraj vede nový hejtman, poslanec Ladislav Okleštěk z hnutí ANO. Ve funkci nahradil spolustraníka Oto Koštu. Toho dnes zastupitelé kraje odvolali. Jde o prvního hejtmana, který tímto způsobem přišel o funkci od roku 2000, kdy kraje vznikly. Důvodem byla údajná nespolupráce Košty s jeho náměstky nebo jeho nekoncepčnost.

 • Olomoucký kraj má nového hejtmana

  3:35 do playlistu

  Olomoucký kraj má nového hejtmana
  Živě s Pavlem Šaradínem, politologem, UP Olomouc.

 • Oprava Hlučínského jezera

  8:38 do playlistu

  Oprava Hlučínského jezera
  Obnovu Hlučínského jezera, jednoho z oblíbených rekreačních cílů, zařadila vláda na seznam svých priorit. Ministerstvo financí na ni uvolní 500 mil. Kč. Obnova by mohla začít příští rok na jaře.

 • V Olomouckém kraji klesá počet nemocných

  10:36 do playlistu

  V Olomouckém kraji klesá počet nemocných
  V Olomouckém kraji opět mírně ubylo případů respiračních onemocnění a chřipky. Podle dnešních statistik hygieniků je 1 307 nemocných na 100 tis. obyvatel, o 60 méně než před týdnem. Pacientů ubylo především na Olomoucku, naopak na Jesenicku se nemocnost zvedla.

 • Jakub Smolík opět před soudem

  11:07 do playlistu

  Jakub Smolík opět před soudem
  Kauzu bytového domu u náměstí ve Frýdku-Místku, ve kterém majitel Jakub Smolík nájemníkům už 3. rokem netopí, řeší Krajský soud v Ostravě. Tentokrát jde o to, jakým způsobem Jakub Smolík dům získal. Podle žalobce šlo o zpronevěru a úvěrový podvod. Sbor dobrovolných hasičů tak měl připravit o nemovitost za více než 17 mil. Kč.

 • Zákaz automatů v Havířově

  13:11 do playlistu

  Zákaz automatů v Havířově
  Havířovští zastupitelé před chvílí schválili návrh nové obecně závazné vyhlášky, která na území města zakazuje provozování veškerých technických hazardních her. Po Frýdku-Místku, Bohumíně či Hlučíně by tak mělo dojít k úplnému zákazu automatů i v 2. největším městě v MS kraji.

 • Nepravomocný rozsudek v kauze mládežnického hokejového klubu

  15:43 do playlistu

  Nepravomocný rozsudek v kauze mládežnického hokejového klubu
  U Okresního soudu ve Frýdku-Místku dnes padl nepravomocný rozsudek v kauze mládežnického hokejového klubu. Ten podle obžaloby uměle navyšoval prostřednictvím firmy Prosport FM Plus částky na provoz provizorní nafukovací haly v době, kdy původní hala už nestála a ta nová, Polárka, se teprve stavěla. Město tak měl na dotacích připravit o více než jeden a čtvrt milionu.

 • Pomoc pro nemluvící pacienty

  17:04 do playlistu

  Pomoc pro nemluvící pacienty
  V ostravské Vítkovické nemocnici mají novou pomůcku, která lékařům a sestrám pomáhá dorozumět se s nemluvícími pacienty. Jde o aplikaci pro chytré telefony a tablety, kterou vymyslela jedna ze sester. Pomocí piktogramů a obrázků na displeji zdravotníci zjistí o pacientovi všechny potřebné informace bez jediného slova.

 • Ostravskému letišti chce pomoct kraj

  19:20 do playlistu

  Ostravskému letišti chce pomoct kraj
  Ostravskému letišti chce pomoci kraj. Počet lidí, kteří z Mošnova létá do světa, rapidně ubývá. Hejtmanství chce začít provozovat své vlastní lety, a to do nizozemského Amsterdamu a finských Helsinek. Z krajského rozpočtu chce linky dotovat v desítkách mil. Kč ročně. Slevy na přistávacích poplatcích nebo letištních taxách aerolinky nelákají.

 • Studenti sami vyrábí komponenty formule

  21:23 do playlistu

  Studenti sami vyrábí komponenty formule
  Studenti VŠB pracují na dalším, v pořadí už třetím modelu studentské formule. Ta bude ještě rychlejší a lehčí než její dvě předchůdkyně. Tým konstruktérů složený ze studentů navíc přišel na to, jak si jednotlivé komponenty ze speciálních odlehčených karbonových materiálů mohou vyrábět sami přímo ve škole.

Přehrát vše

Související