iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
24. 2. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2082
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Moravskoslezská ANO chce pozice ve vedení

  0:47 do playlistu

  Moravskoslezská ANO chce pozice ve vedení
  O víkendu se v Praze sejdou delegáti hnutí ANO na celostátním sněmu. Změna v čele strany se neočekává, Andreje Babiše nominovalo na předsedu hnutí pro další funkční období všech 14 krajských organizací. MS kraj, kde mělo hnutí ANO v krajských volbách největší úspěch, chce získat pozice v předsednictvu.

 • Moravskoslezská ANO chce pozice ve vedení

  3:16 do playlistu

  Moravskoslezská ANO chce pozice ve vedení
  Živě s Michalem Kudělovou, politologem, UP Olomouc.

 • Vítr dělal škody

  7:39 do playlistu

  Vítr dělal škody
  Energetici dnes vyhlásili na Šumpersku kalamitní stav. Důvodem jsou stovky domácností bez elektřiny. Její dodávky zastavil silný vítr, který lámal stromy a poškozoval elektrické vedení. Během dne a noci zasahovali v terénu také hasiči. Odklízeli popadané stromy nebo velké větve na silnicích. Místo ve vzduchu a na sloupu leží na zemi pod stromem. Tyto dráty elektřinu do nedalekých Bílčic na Bruntálsku nevedou už od rána.

 • OKD chce motivovat horníky

  9:18 do playlistu

  OKD chce motivovat horníky
  Společnosti OKD budou zřejmě chybět horníci v karvinské části revíru. Odcházející zaměstnance z Paskova chce proto firma znovu motivovat k tomu, aby neodcházeli. Finančně nově částkou 10 tisíc Kč odmění i ty, kteří své kolegy a přátelé přemluví k tomu, aby ve firmě zůstali. Rubači, raziči, důlní zámečníci a elektrikáři. Z jednoho dolu budou už na konci března odcházet po stovkách. V těch dalších budou zřejmě chybět.

 • Nová národní kulturní památka v Opavě

  11:14 do playlistu

  Nová národní kulturní památka v Opavě
  Moravskoslezský kraj má novou národní kulturní památku. Stala se jí budova bývalé Obchodní a živnostenské komory v Opavě. Stavba postavená v roce 1910 podle návrhu architekta Leopolda Bauera bojovala o svůj nový status třeba s ostravským Domem umění. Kraj má tak nyní na svém území národních kulturních památek 15.

 • Tatrovický President slaví 120 let

  14:01 do playlistu

  Tatrovický President slaví 120 let
  První sériově vyráběný automobil Střední Evropy slaví 120. narozeniny. Kočár poháněný motorem místo koní sestrojili v roce 1897 konstruktéři v Kopřivnici. Pojmenovali ho President. Ve Vídni sloužil například jako cvičné vozidlo pro řidiče začátečníky.

 • Tatra si připomíná 120 let od postavení Presidenta

  16:12 do playlistu

  Tatra si připomíná 120 let od postavení Presidenta
  Sestřih komentářů z odpolední ČT24.

 • Žárovky v ulicích nahrazuje úsporné osvětlení

  20:47 do playlistu

  Žárovky v ulicích nahrazuje úsporné osvětlení
  Stále více měst a obcí vyměňuje tradiční veřejné osvětlení za moderní úsporná svítidla. Snahou je uspořit, omezit světelný smog a otevřít cestu pro rozvoj chytrých technologií. Nové LED osvětlení už instalovali třeba v části Oder na Novojičínsku. Ve Vysoké škole báňské zároveň vyvíjejí systém, který v budoucnu umožní ovládat veřejné osvětlení i navazující technologie na dálku a zároveň pomocí světla přenášet data.

 • Enormní zájem o vstupenky na Colours of Ostrava

  22:54 do playlistu

  Enormní zájem o vstupenky na Colours of Ostrava
  O vstupenky na hudební festival Colours of Ostrava, který letos začne už ve středu 19. července, je podle ředitelky Zlaty Holušové už teď enormní zájem. Hlavními hvězdami jsou australští Midnight Oil nebo britská skupina Jamiroquai, která přijede v doprovodu 50 lidí. Patřit jí bude poslední den festivalu.

Přehrát vše

Související