iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 2. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1992
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zkoumali, jak herny ovlivňují kriminalitu

  1:11 do playlistu

  Zkoumali, jak herny ovlivňují kriminalitu
  Vznikl vůbec první výzkum, který na číslech dokládá, že ve městech, kde zakázali hrací automaty, klesla kriminalita. Analýzu provedli pracovníci Nadačního fondu proti korupci. Snížení počtu trestných činů spojovaných s tvrdým hazardem zjistili třeba v Českém Těšíně, Bohumíně nebo Bílovci, kde už herny plošně zakázali. Naopak ve městech, kde hazard tolerují, podle nich vysoká kriminalita přetrvává.

 • Zkoumali, jak herny ovlivňují kriminalitu

  3:12 do playlistu

  Zkoumali, jak herny ovlivňují kriminalitu
  Živě s Ondřejem Závodským, náměstkem ministra financí.

 • Návrh na odvolání Oto Košty

  8:34 do playlistu

  Návrh na odvolání Oto Košty
  Zastupitelstvo Olomouckého kraje projedná na svém zasedání v pondělí 27. února návrh na odvolání hejtmana Oto Košty. Zároveň má zastupitelstvo v programu volbu hejtmana nového. Odvolání Oto Košty navrhlo hnutí ANO, za které Košta kandidoval. Podle tří jeho náměstků z ANO i koaliční ČSSD a ODS odmítá hejtman Košta reorganizovat úřad a se svými kolegy nekomunikuje.

 • Zkušební provoz v Hyundai Mobis

  9:08 do playlistu

  Zkušební provoz v Hyundai Mobis
  V mošnovské továrně Hyundai Mobis vrcholí přípravy na spuštění ostrého provozu. V rámci toho zkušebního už tady našlo práci 240 lidí. Další odborníky firma hledá a bude přijímat do konce roku. V budoucnu společnost vyrábějící světlomety zaměstná až 935 lidí.

 • Tresty pro drogové dealery

  11:22 do playlistu

  Tresty pro drogové dealery
  Na 10 a 11 let poslal ostravský soud za mříže dva drogové dealery, kteří se zapojili do pašování drog ze středoamerické Panamy do ČR. Muži si nechali do Havířova poslat v několika balících celkem 3 kilogramy kokainu. Miroslav Polák má podle verdiktu strávit 11 let za mřížemi, jeho komplic Petr Hrozen o rok méně. Rozsudek zatím není pravomocný.

 • Záchranáři mají druhý vrtulník

  11:44 do playlistu

  Záchranáři mají druhý vrtulník
  Ode dneška mají záchranáři olomoucké letecké záchranné služby druhý, záložní vrtulník. Zatím do terénu létali pouze s jediným strojem. Ten měl už v pol. ledna poruchu. Vrtulník tehdy letěl s pacientem do popáleninového centra v Brně. Musel nouzově přistát. Posilový vrtulník je stejného typu i stáří jako ten stávající. Právě na dobu provozu těchto strojů si přitom záchranáři už dříve stěžovali.

 • Rozloučení s Jarmilou Šulákovou

  14:33 do playlistu

  Rozloučení s Jarmilou Šulákovou
  Valašsko se dnes naposledy rozloučilo s Jarmilou Šulákovou. Možná nejznámější zpěvačkou lidových písní v novodobé tuzemské kulturní historii. Zemřela 11. února v nedožitých 88 letech. Dnes se s ní ve Vsetíně rozloučili její hudební přátelé a stovky příznivců.

 • Protesty proti výstavbě tramvajové trati

  16:20 do playlistu

  Protesty proti výstavbě tramvajové trati
  Živě redaktor Tomáš Indrei.

 • Rekonstrukce menzy OU

  19:54 do playlistu

  Rekonstrukce menzy OU
  Ostravská univerzita končí ve svých prostorách s provozem menzy. Ta se dlouhodobě potýkala s nedostatkem strávníků a milionovými ročními ztrátami. O jídlo za zvýhodněné ceny ale studenti nepřijdou úplně. Na oběd si jen budou muset vyčlenit o pár minut více času. Stravovna se přesune do nově zrekonstruované budovy Kampusu Palace na Smetanově náměstí.

 • Duchové a démoni na Dole Michal

  22:03 do playlistu

  Duchové a démoni na Dole Michal
  Digitální tisky i klasická technika linorytu v černé, bílé i zlaté barvě. Grafické práce Jana Meleny jsou k vidění v Ostravě v industriálním prostoru bývalého Dolu Michal. Na stěnách tam visí démoni a strašidla.

Přehrát vše

Související