iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
3. 2. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
4407
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Čeká olomoucký heliport stěhování?

  0:54 do playlistu

  Čeká olomoucký heliport stěhování?
  Olomoucká letecká záchranná služba se možná bude muset stěhovat. zatím totiž sídlí na pronajatých pozemcích. Jejich majitel chce vedle heliportu začít stavět rozsáhlé rezidenční území pro stovky bytů a domů. Výstavba by přitom mohla překážet leteckému provozu. Zatím má záchranka pozemky pronajaté na půl roku. Kdyby se musela stěhovat, OL kraj by to vyšlo nejméně na desítky milionů korun.

 • Čeká olomoucký heliport stěhování?

  3:19 do playlistu

  Čeká olomoucký heliport stěhování?
  Živě s Petrem Hubáčkem, ředitelem Zdravotnické záchranné služby OL kraje.

 • Další kolo kotlíkových dotací

  7:50 do playlistu

  Další kolo kotlíkových dotací
  Ministerstvo životního prostředí zvýhodní v dalším kole kotlíkových dotací MS kraj. Do regionu půjde téměř miliarda z celkově schválených 3 mld. Kč. Ministr životního prostředí dnes ohlásil i další změny, nově se nebudou moct pořizovat kotle, ve kterých se topí pouze uhlím. 5tisícová obec Ludgeřovice leží v údolí, prach v ovzduší se tady udrží déle.

 • Přerov má odtahovou službu

  9:52 do playlistu

  Přerov má odtahovou službu
  Po 5 letech má Přerov svou odtahovou službu. Zabezpečovat ji budou technické služby. Za odtah odstavených vozidel či vraků si budou účtovat od města 1500 Kč. Částku pak radnice bude vymáhat po majiteli vozu.

 • Držovice čekají předčasné volby

  11:51 do playlistu

  Držovice čekají předčasné volby
  Živě s redaktorem Markem Vrlákem.

 • Nové technologie osvětlení svodidel

  14:22 do playlistu

  Nové technologie osvětlení svodidel
  Skupina vědců z VŠB-TU Ostrava pracuje na zařízení, které by mělo pomoct ke zvýšení bezpečnosti na českých silnicích. Výsledkem by měla být svodidla doplněná o světelné moduly, které vytváří elektrickou energii pomocí tlakové vlny projíždějícího vozidla.

 • Hory před víkendem

  17:07 do playlistu

  Hory před víkendem
  Na všech horách v MS kraji stále panují výborné lyžařské podmínky. V únoru navíc začínají jarní prázdniny, pro provozovatele lyžařských středisek druhý vrchol sezóny. Místní hotely mají vyprodáno až do půlky března.

 • Podezření z úvěrového podvodu

  18:32 do playlistu

  Podezření z úvěrového podvodu
  Podezření z úvěrových podvodů v Ostravě. Mladý muž, který pracoval jako tzv. tipař pro stavební spořitelny, podle svědků své oběti přemluvil, aby si pro jeho vlastní potřeby vzali úvěr. Půjčku jim slíbil zhodnotit třeba 10 %. Jenže slib nedodržel, nesplácel ani splátky a lidi tak dostal i do statisícových dluhů.

 • Rekonstrukce Společenského domu finišuje

  20:55 do playlistu

  Rekonstrukce Společenského domu finišuje
  Přesně za týden skončí rekonstrukce interiérů Společenského domu v areálu Lázní Darkov. Za 3 mil. Kč se během jednoho měsíce podařilo vrátit do této kulturní památky prvky, které jí před více než 100 lety, kdy objekt otevřeli, dominovaly.

 • Olomoucká činohra ve hře Woodyho Allena

  22:49 do playlistu

  Olomoucká činohra ve hře Woodyho Allena
  O krizi středního věku a nevěře, o tom je nová inscenace činohry olomouckého Moravského divadla. Dvojice tvůrců Michaela Doleželová a Roman Vencl tentokrát sáhli po komedii Central Park West od Woodyho Allena. Ten se do Olomouce vrací po 20 letech. A rovnou na komorní podium Divadla hudby.

Přehrát vše

Související