iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
5. 1. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2344
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Chybí zaměstanci v sociálních službách

  1:03 do playlistu

  Chybí zaměstanci v sociálních službách
  Na Novojičínsku i v Ostravě chybí zaměstnanci v sociálních službách. Organizace hledají lidi s vysokoškolským, ale i základním vzděláním. Plat, který jim podle platných tabulek mohou úřady i organizace nabídnout, je ale často mnohem nižší než v okolních firmách nebo potravinových řetězcích.

 • Chybí zaměstanci v sociálních službách

  3:28 do playlistu

  Chybí zaměstanci v sociálních službách
  Živé s Davidem Pospíšilem, ředitelem soc. služeb, MPSV.

 • Platy v kraji porostou

  7:00 do playlistu

  Platy v kraji porostou
  Růst mezd čeká zaměstnance v novém roce téměř ve všech firmách v regionu. Ekonomice se daří. Kolektivní vyjednávání sice na mnoha místech teprve začínají, vedení společností už ale ví, že svým lidem přidají. I proto, aby zaměstnancům zabránili v případném odchodu ke konkurenci.

 • Firmy Eurovia CS, Skanska a Porr

  9:16 do playlistu

  Firmy Eurovia CS, Skanska a Porr
  Mají Ředitelství silnic a dálnic zaplatit částku 30 milionů spolu s úrokem z prodlení ve výši přesahující 8 mil. Kč. Rozhodl o tom rozhodčí soud ve sporu týkajícím se úseku dálnice D47, konkrétně dálničního mostu přes řeku Odru, při jehož výstavbě firmy použily jiný druh oceli, než jaký byl uveden ve smlouvě.

 • Druhý stupeň lavinového nebezpečí v Jeseníkách

  9:51 do playlistu

  Druhý stupeň lavinového nebezpečí v Jeseníkách
  Husté sněžení a silný vítr i dnes komplikoval cestování řidičům v Beskydech a především Jeseníkách. Tam horská služba dokonce vyhlásila II. stupeň lavinového nebezpečí. Kamiony v ranních hodinách zablokovaly na několika místech dopravu. A meteorologové pro většinu oblastí republiky vyhlásili výstrahu před sněhovými jazyky a závějemi.

 • Odložen případ požáru střechy zámku v Plumlově

  12:43 do playlistu

  Odložen případ požáru střechy zámku v Plumlově
  Prostějovští policisté odložili případ říjnového požáru střechy jedné z budov zámku v Plumlově na Prostějovsku. Konkrétní viník, který mohl požár způsobit, se podle jejich mluvčího Františka Kořínka nenašel.

 • Enormní zájem o živnost pro chůvy

  13:16 do playlistu

  Enormní zájem o živnost pro chůvy
  Samy děti mají, o další pak doma pečují. V Česku vzniká čím dál víc tzv. miniškolek. Za posledních 8 let vzrostl počet žádostí o živnost na péči pro nejmenší děti u nás 11x. A rodiče mají o podobná zařízení zájem. A to i presto, že si za tyto služby, na rozdíl od státních školek, výrazně připlatí. Měsíční hlídání vyjde na 5, ve větších městech ale i 11 tis. Kč.

 • Noclehárny jsou zaplněné

  16:05 do playlistu

  Noclehárny jsou zaplněné
  Noclehárny hlásí plno. Lidé bez domova stojí kvůli teplému přenocování i dvouhodinové fronty. Na některé ani tak nevyjde. Města ve spolupráci s charitními organizacemi přitom každoročně v zimním období navyšují kapacitu lůžek. Nad rámec azylových domů je jich např. v rámci Ostravy v současné době více než 400. Počet míst přidávají také v Olomouci.

 • Lidé bez domova plní azylová centra

  19:16 do playlistu

  Lidé bez domova plní azylová centra
  Komentáře odborníků z odpolední ČT24.

 • Obraz v Komorní scéně Aréna

  22:44 do playlistu

  Obraz v Komorní scéně Aréna
  Ostravská Komorní scéna Aréna připravuje premiéru hry Obraz současné francouzské dramatičky Yasminy Rezaové. Text, který získal četná ocenění na celém světě a byl přeložený do 35 jazyků, rozebírá mužský svět s až matematickou přesností. Citlivá groteska o přátelství je divadelním koncertem pro 3 herce.

Přehrát vše

Související