iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 12. 2016
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1603
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Premiér Sobotka jednal v Polsku

  0:55 do playlistu

  Premiér Sobotka jednal v Polsku
  Jak zlepšit ovzduší na obou stranách hranice - i o tom dnes debatoval premiér Bohuslav Sobotka se svým polským protějškem Beatou Szydlovou. Sobotka polské premiérce představil kotlíkové dotace, díky kterým se v Česku daří snižovat míru znečištění z lokálních topenišť.

 • Koalice v Opavě pokračuje

  6:15 do playlistu

  Koalice v Opavě pokračuje
  Menšinová koalice v Opavě dnes přežila pokus o odvolání. Opozice se pokusila odvolat vedení města poté, co koalici zhruba před měsícem opustili tři zastupitelé. Na dnešním zasedání ji ale podpořili 3 zástupci KSČM. Koalici se tak podařilo schválit rozpočet města.

 • Soud snížil trest za předávkování

  9:18 do playlistu

  Soud snížil trest za předávkování
  Místo původních dvanácti snížil trest na pět let a do vězení poslal dnes soudce Krajského soudu v Ostravě Miroslava Baláže, který byl obviněný z toho, že předávkoval svou šest-a-dvacetiletou přítelkyni pervitinem. U soudu se totiž nepodařilo prokázat, že právě Baláž za smrt mladé narkomanky může.

 • Cukráři finišují s pečením vánočního cukroví

  11:37 do playlistu

  Cukráři finišují s pečením vánočního cukroví
  Zájem o kupované vánoční cukroví stále roste. Většina cukrářů už nové objednávky nepřijímá. I toto odvětví ovlivňují moderní trendy. Objednávky probíhají vesměs online přes eshopy. Například v jednom olomouckém cukrářství mají o sto procent více online objednávek oproti loňsku. Tradiční jsou ale chutě zákazníků. Nejoblíbenější jsou stále máslové druhy cukroví.

 • Oprava bazénu finišuje

  14:31 do playlistu

  Oprava bazénu finišuje
  Další z částí rekonstrukce krytého bazénu v Ostravě-Porubě skončila. Zásadní změnou totiž prošla především vzduchotechnika budovy, která dlouhodobě nevyhovovala moderním trendům. Úpravy se dočkala také vstupní hala. Před začátkem letní sezóny v příštím roce pak bude dokončena druhá etapa oprav. Ta se týká venkovního areálu. Dohromady opravy vyjdou na zhruba 73 milionů korun.

 • Loutky a hračky pro děti z dílny Karvínské věznice

  16:14 do playlistu

  Loutky a hračky pro děti z dílny Karvínské věznice
  Tři sta hraček si dnes odvezli policejní krizoví interventi Středočeského kraje. Ručně je pro ně ušili odsouzeni muži Karvínské věznice. Projekt začal před rokem jako součást pracovní terapie. Dnes je do něj zapojeno 24 vězňů ze všech oddělení. Loutky a hračky pro děti šijí i ve svém volném čase.

 • Ocenění ostravského studia za přínos k rozvoji MS kraje
 • Tramtárie uvedla Pěnu dní

  21:40 do playlistu

  Tramtárie uvedla Pěnu dní
  Pěnu dní – legendární, surrealistický příběh z pera Borise Viana uvedlo na své scéně olomoucké divadlo Tramtárie. Známý román o lásce bohatého Colina a nemocné Chloé tentokrát divadelním prknům přizpůsobila zlínská režisérka Hana Mikolášková.

Přehrát vše

Související