iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
8. 9. 2016
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1504
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nezaměstnanost klesá - hrozí ale propouštění

  0:49 do playlistu

  Nezaměstnanost klesá - hrozí ale propouštění
  Podíl nezaměstnaných v Moravskoslezském kraji v srpnu klesl - o jednu desetinu procentního bodu na sedm celých sedm desetin procenta. V regionu ale hrozí propouštění hned v několika velkých firmách. Problémy má nejen těžařská OKD. Insolvenční návrh na sebe před třemi týdny podala i Vítkovice Power Engineering. V jiných firmách ale naopak zaměstnanci stále chybí.

 • Obce novelu zákona vítají

  9:41 do playlistu

  Obce novelu zákona vítají
  Novelu zákona o ochraně ovzduší, kterou včera schválila sněmovna, obce vítají. Díky ní by měly mít úředníci od příštího roku pravomoc přímo v domácnostech kontrolovat, čím lidé topí ve svém kotli. Tomu, kdo by kontrolu do domu nepustil, by pak hrozila pokuta ve výši až 50 000 korun.

 • Rekordní množství zabaveného surového tabáku

  12:28 do playlistu

  Rekordní množství zabaveného surového tabáku
  Daňovému úniku ve výši téměř 240 milionů zabránili celníci, kteří u Havířova zabavili přes sto deset tun tabáku v surovém stavu. Celníci velkosklad objevili náhodou, když dělali kontrolu zaměstnávání cizinců v průmyslové zóně. Zabavený tabák celníci převezli do střeženého skladu.

 • Krnov patří hudebním slavnostem

  14:11 do playlistu

  Krnov patří hudebním slavnostem
  Právě dnes začíná jubilejní 15. ročník krnovských hudebních slavností. Těch se letos účastní téměř tři desítky hudebníků od vážné hudby až po dechovku. Hlavní změnou letošního ročníku je zkrácení ze dvou týdnů na 4 dny. Rozpočet festivalu je 1 milion korun.

 • Přerov řeší, co s bývalým hotelem

  16:29 do playlistu

  Přerov řeší, co s bývalým hotelem
  Čtyřicet a půl milionu korun zaplatila přerovská radnice za hotel Strojař. Velkou budovu v centru města už armáda převedla do vlastnictví Přerova. Ten teď zřídil projektový tým, který určí, jak nejlépe bývalý hotel zužitkovat.

 • Nové technologie ve výrobě

  18:40 do playlistu

  Nové technologie ve výrobě
  Počítačové simulace, virtualizace, 3D tisk i digitalizace. Pro laiky cizí pojmy, pro odborníky ale významné změny, které zasáhnou nejen průmysl, ale do budoucna změní i požadavky na zaměstnance. Na takzvanou čtvrtou průmyslovou revoluci se připravují firmy i Vysoká škola Báňské Technická univerzita, která spustí nový obor zaměřený právě na nejmodernější technologie.

 • Stříbrné jezero čeká revitalizace

  21:55 do playlistu

  Stříbrné jezero čeká revitalizace
  Opava připravuje rozsáhlou revitalizaci rekreační lokality Stříbrné jezero. Její součástí bude také nový pěší přístup. Projekt za devadesát milionů korun proto zahrnuje stavbu moderní lávky přes řeku Opavu a podchod pod Rolnickou ulicí. Právě tyto stavby budou finančně nejnáročnější. Přímo u jezera pak budou upraveny vstupy do vody.

Přehrát vše

Související