iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
20. 2. 2015
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1962
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Městům chybí sociální lůžka

  0:58 do playlistu

  Městům chybí sociální lůžka
  Případ přerovské ubytovny ukázal podle odborníků na problém nedostatku zařízení pro tyto klienty. Například v Olomouckém kraji nejvíce chybí Domovy se zvláštním režimem, kam lze umístit lidi s demencí nebo psychiatrickou diagnózou.

 • Stěhování olomoucké pošty

  8:32 do playlistu

  Stěhování olomoucké pošty
  Pošta v Olomouci na Náměstí republiky se rušit nebude. Přestěhuje se ale do menších prostor. Lidé se tak musí připravit na několik omezení. Například se tam nebudou ukládat nedoručené zásilky.

 • Frýdek-Místek bojuje s černými skládkami

  11:54 do playlistu

  Frýdek-Místek bojuje s černými skládkami
  Frýdek-Místek čelí problémům s černými skládkami. Za loňský rok jich odstranili na osmdesát pět a radnice za úklid odpadků zaplatila skoro 700 tisíc korun. Černé skládky se přitom neobjevují pouze v okolí řek nebo v lesích, ale i na sídlištích u popelnic.

 • Kamnáři skládají zkoušky

  13:53 do playlistu

  Kamnáři skládají zkoušky
  Mít doma kamna, to láká stále víc lidí. V Ostravě teď vrcholí závěrečné zkoušky rekvalifikačního kurzu v oboru kamnář. Zdejší Střední škola stavební a dřevozpracující je jediná v kraji a jedna ze čtyř v republice, která kamnáře vzdělává.

 • Policejní interventi pomáhají obětem

  16:21 do playlistu

  Policejní interventi pomáhají obětem
  Na neděli připadá Evropský den obětí trestných činů. V Moravskoslezském kraji jim pomáhá dvaadvacet policejních krizových interventů - speciálně proškolených policistů, kteří jsou posíláni k dopravním nehodám, ale i závažným zločinům.

 • Orlová chce oživit historické centrum

  21:40 do playlistu

  Orlová chce oživit historické centrum
  Už několik let řeší zastupitelé města Orlová, jak do historického centra vrátit život. Pomoct jim může architektonická soutěž Petra Parléře. Architekti se ve svých studiích řeší, jak centrum obnovit i jak ho lépe propojit s dalšími části města.

Přehrát vše

Související