iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
15. 1. 2015
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2039
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Začaly zápisy do prvních tříd

  0:45 do playlistu

  Začaly zápisy do prvních tříd
  Někde rodiče stáli frontu už od nočních hodin - tak moc jsou některé školy žádané. Z mateřských škol letos k zápisům kraji přišlo asi 14 tisíc dětí, v Olomouckém kraji asi 8 tisíc. Někteří předškoláci dostali odklad.

 • Rozpad koalice ve Frýdku-Místku

  8:09 do playlistu

  Rozpad koalice ve Frýdku-Místku
  Hnutí ANO odmítá vypovězení koaliční smlouvy ve Frýdku-Místku z popudu ČSSD. Podle ANO stojí za koncem koalice především bývalý primátor a současný náměstek Michal Pobucký.

 • Prosadí se kontroly kotlů domkařů?

  10:36 do playlistu

  Prosadí se kontroly kotlů domkařů?
  Úředníkům stále chybí účinná páka vůči nezodpovědným domkařům, kteří topí neekologicky. Ministerstvo životního prostředí proto už poněkolikáté navrhuje zařadit do zákona o ochraně ovzduší domovní kontroly kotlů.

 • Na Opavsku začala jezdit lokomotiva na CNG

  13:10 do playlistu

  Na Opavsku začala jezdit lokomotiva na CNG
  Na trať mezi Opavou a Hlučínem dnes vyjela unikátní lokomotiva s pohonem na CNG. Po měsících testů vezla první cestující. Repasované vozidlo, má dopravci přinést úsporu pohonných hmot, kraji čistější ovzduší.

 • Ostravští studenti postavili závodní formuli

  15:12 do playlistu

  Ostravští studenti postavili závodní formuli
  Studenti strojní fakulty vysoké školy báňské dnes slavnostně představili svou první závodní formuli. Tým studentů a mladých vědců na ní pracoval téměř dva roky. Soutěžit by s ní její tvůrci chtěli na studentských závodech v České republice i v zahraničí.

 • Pohřeb válečného veterána

  17:43 do playlistu

  Pohřeb válečného veterána
  Zemřel jeden z posledních žijících účastníků bojů československého armádního sboru v Sovětském svazu, plukovník Vasil Coka. Letos by se dožil 92 let.

 • Nová kompostárna v Přerově

  19:59 do playlistu

  Nová kompostárna v Přerově
  Nový způsob třídění biologicky rozložitelného komunálního odpadu právě rozjíždí v Přerově. Odpad z domácností tak poputuje do nové kompostárny, která ročně může zpracovat až dva a půl tisíce tun zelené hmoty.

 • Výstava Neurčitý prostor v Opavě

  22:18 do playlistu

  Výstava Neurčitý prostor v Opavě
  Neurčitý prostor – umělecký dialog dvou akademiků v Česku. Výstava představí sérii velkoformátových fotografii, které přibližují vnímání času a prostoru. Své práce opavském Obecním domě vystavují matematik a profesionální fotograf.

Přehrát vše

Související