iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 12. 2014
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1176
zhlédnutí

Události v regionech (Ostrava)

Komentované regionální zpravodajství.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Ostrava schválila rozpočet

  0:43 do playlistu

  Ostrava schválila rozpočet
  S necelými sedmi miliardami korun bude příští rok hospodařit Ostrava. Rozpočet na rok 2015 schválilo zastupitelstvo. Schodek 163 milionů bude financovat z úvěrů a přebytků z minulých let.

 • Kamion naboural dům v Kojetíně

  6:10 do playlistu

  Kamion naboural dům v Kojetíně
  Kamion, zaklíněný v rodinném domě – kuriózní nehoda z centra Kojetína. Neobvyklá havárie přijde na více než půl milionu korun. Zaplatí ji pojišťovna z povinného ručení viníka.

 • Přísnější trest pro hlavu loupežného gangu

  8:26 do playlistu

  Přísnější trest pro hlavu loupežného gangu
  S přísnějším 12letým trestem vězení odešel od Vrchního soudu v Olomouci David Arbet, hlava gangu, který má na svědomí 14 loupeží v Moravskoslezském kraji. V letech 2012 a 13 si převážně z poboček pošt, bank a heren odnesli celkem přes půl milionu korun.

 • Fakultní nemocncie má novou angiolinku

  10:28 do playlistu

  Fakultní nemocncie má novou angiolinku
  Momentálně nejmodernější angiolinka v Česku je v ostravské fakultní nemocnici. Stála téměř 23 milionů korun a nahradí přístroj se kterým lékaři zdejšího komplexního cerebrovaskulárního centra pracovali přes 10 let- a to je životnost přístroje.

 • Studenti vaří ve škole pivo

  12:31 do playlistu

  Studenti vaří ve škole pivo
  Studenti vysoké školy báňské, technické univerzity se kromě výuky odborných předmětů v posledních týdnech věnovali také výrobě vlastního piva. Pedagogové tak chtěli studenty seznámit s procesem fermentace.

 • Zájem o české občanství roste

  15:46 do playlistu

  Zájem o české občanství roste
  Více než dvakrát vyšší je zájem o udělení českého občanství. Od počátku roku umožňují české zákony cizincům ponechat si pas své původní země. Využívají toho hlavně obyvatelé zemí mimo Evropskou unii.

 • Přerov prohrál spor o pozemky u nádraží

  18:25 do playlistu

  Přerov prohrál spor o pozemky u nádraží
  Ambiciózní plán přerovské radnice na přebudování části romského ghetta u vlakového nádraží na moderní bytový komplex zřejmě definitivně vezme za své. Radnice totiž prohrála soudní spor se společností Opera Bohemia o domy a pozemky v této lokalitě.

 • Válečná tažení na Hedvábné cestě

  20:31 do playlistu

  Válečná tažení na Hedvábné cestě
  Od Alexandra k Tamerlánovi - jména dvou velkých vojevůdců jako symboly po staletí vedených válečných konfliktů. Pro název jedinečné výstavy je použilo ostravské muzeum. Mapuje válečná tažení, která se odehrávala na Hedvábné cestě.

Přehrát vše

Související