iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
30. 9. 2021
19:00 na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
2338
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

24 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zpracování odpadů

  0:30 do playlistu

  Zpracování odpadů
  Rekordní množství vytříděných kovů za loňský rok hlásí městská společnost SAKO Brno. Ze směsného komunálního odpadu získala víc než čtyři a půl tisíce tun.

 • Konec adresného třídění v Břeclavi

  3:45 do playlistu

  Konec adresného třídění v Břeclavi
  Naopak Břeclav dneškem s adresným tříděním odpadu končí. Svoz papírů a plastů přímo od rodinných domů zavedlo město loni, projekt ale nesplnil původní očekávání.

 • Nový bazén v Brně

  6:16 do playlistu

  Nový bazén v Brně
  V Brně za Lužánkami začíná stavba nového 25ti-metrového plaveckého bazénu. Hotovo má být v létě roku 2023. Půjde o součást městského plaveckého stadionu.

 • Obchvat v Bučovicích

  7:13 do playlistu

  Obchvat v Bučovicích
  Bučovice na Vyškovsku jsou o krok blíž k plánovanému obchvatu - vyplývá to z aktuálně ukončeného biologického výzkumu. Ten prokázal, že stavba negativně neovlivní ohrožené druhy rostlin ani zvířat.

 • Výstavba větrných elektráren

  8:14 do playlistu

  Výstavba větrných elektráren
  V Jívové na Olomoucku je znovu ve hře výstavba pětice větrných elektráren. Investoři se je tam snaží postavit od roku 2006. Obec je pro, větrný park získal i potřebná povolení.

 • Návrat oskeruše

  10:15 do playlistu

  Návrat oskeruše
  Jeřáb oskeruše - strom, který na začátku minulého století byl pro podhůří Bílých Karpat naprosto typickým. S příchodem kolektivizace zemědělství ale z krajiny takřka vymizel.

 • D1 bez omezení

  12:57 do playlistu

  D1 bez omezení
  Po dálnici D1 se bude zase jezdit o něco plynuleji - po osmi letech končí velká modernizace mezi Prahou a Brnem. Oběma jízdními pruhy ode dneška projedou řidiči mezi Devíti Kříži a Ostrovačicemi.

 • Mobilní tým očkuje v odlehlých místech

  14:46 do playlistu

  Mobilní tým očkuje v odlehlých místech
  Mobilní očkovací tým Zlínského kraje znovu vyrazil do terénu. Dnes do odlehlých vesnic na Kroměřížsku. Zdounky a Zborovice zatím vykazovaly podprůměrnou proočkovanost.

 • Architektonická cena pro vinařství

  17:14 do playlistu

  Architektonická cena pro vinařství
  Moravské vinařství Lahofr patří podle odborníků mezi deset nejhezčích na světě. Stavba mezi vinicemi v Dobšicích na Znojemsku se totiž dostala mezi finalisty v mezinárodní soutěží MIPIM Awards.

 • Výstava designéra firmy ETA

  20:07 do playlistu

  Výstava designéra firmy ETA
  Navrhoval podobu ikonických vysavačů i žehliček - český designér Stanislav Lachman byl víc než dvacet let hlavním průmyslovým návrhářem firmy ETA. Výročí sto let od jeho narození teď připomíná výstava v Muzeu Blanenska.

 • Ronja, dcera loupežníka v Divadle Radost

  22:11 do playlistu

  Ronja, dcera loupežníka v Divadle Radost
  Inscenaci - Ronja, dcera loupežníka - nazkoušelo Divadlo Radost. Příběh vychází z oblíbené dětské knihy švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové.

Přehrát vše

Související