iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
22. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2808
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Bezpečnost chodců

  2:50 do playlistu

  Bezpečnost chodců
  113 chodců loni zemřelo na tuzemských silnicích. V kampani „Nepozornost zabíjí“ na to upozorňuje Česká asociace pojišťoven. Ta teď v sedmi krajských městech - včetně Brna - označila rizikové křižovatky a místa častých dopravních nehod obrysy postav.

 • Nebezpečné přechody

  3:50 do playlistu

  Nebezpečné přechody
  Pozornost je při přecházení silnice stejně důležitá jako výběr místa, odkud se chodci na druhou stranu vozovky vydávají. Že k tomu některý úsek není vhodný, si řada z nich neuvědomuje. K jednomu takovému místu v centru Zlína se teď podíváme za Gabrielou N

 • Jak správně přecházet

  5:31 do playlistu

  Jak správně přecházet
  Podle odborníka jsou bezpečnější místa pro přecházení například ta se zvýšenými prahy, která auto zpomalí.

 • Opravy střediska Betlém

  9:54 do playlistu

  Opravy střediska Betlém
  Nové zázemí střediska Betlém pro lidi se zdravotním postižením staví dělníci v Kloboukách u Brna. Vzniká na dohled od staré vily, kde zařízení zatím sídlí. V tamních prostorách už ale není dostatek místa pro klienty ani personál.

 • Zabezpečení domů

  12:18 do playlistu

  Zabezpečení domů
  Téměř 60 vloupání do domů a bytů musela během letních prázdnin řešit policie v Brně a okolí. Brněnští strážníci proto vydali manuál Bezpečná adresa - radí v něm, jak nemovitosti opatřit zámky a kamerami, zabývá se ale i jejich protipožární ochranou.

 • Vypouštění zajíců

  14:45 do playlistu

  Vypouštění zajíců
  Už jen do konce srpna můžou myslivecké spolky podávat žádosti o finanční podporu na posílení populace zajíců v krajině. Využili toho třeba myslivci na Blanensku - 30 zajíců dnes vypustili do přírody nedaleko obce Běleč.

 • Kvalita vody v přírodních koupalištích

  17:58 do playlistu

  Kvalita vody v přírodních koupalištích
  Kvalita vody se v několika přírodních koupalištích na jihu Moravy v posledních týdnech zhoršila. Nevhodná ke koupání je podle hygieniků třeba nádrž Výrovice na Znojemsku. Živě s Markétou Chumchalovou.

 • Propagace Brna a Velké ceny

  20:07 do playlistu

  Propagace Brna a Velké ceny
  Nalákat fanoušky motorek do regionu i mimo závody Velké ceny se daří sousednímu Rakousku, které se do seriálu Moto GP přidalo v roce 2016. Právě od té doby klesá návštěvnost brněnskému závodu.

Přehrát vše

Související