iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
21. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1985
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Výročí 21. 8. 1969

  1:44 do playlistu

  Výročí 21. 8. 1969
  21. srpen 1969 – přesně před 50 lety – při výročí okupace – zemřeli v Brně dva lidé. V centru města se totiž tvrdě střetli demonstranti s československými bezpečnostními složkami. Natáčeli jsme i s těmi, kteří byli u toho.

 • Vzpomínky na srpen 1969

  4:26 do playlistu

  Vzpomínky na srpen 1969
  V brněnském centru si můžou lidé důležitá místa z 21. srpna 1969 projít po naučné stezce. Podrobnosti k dnešnímu dění, ale i k tomu, co se dělo před 50 lety, přidá Martina Čelišová.

 • Události z okupovaného Brna zachycuje interaktivní mapa

  9:36 do playlistu

  Události z okupovaného Brna zachycuje interaktivní mapa
  Za cennými materiály dokládajícími padesát let staré události stojí často pamětníci, jindy archivy a muzea. Třeba Archiv bezpečnostních složek ukrývá vyšetřovací spisy o zastřelení demonstrantů z tehdejšího ministerstva vnitra. Některé fotografie i dokume

 • Opravené Centrum volného času

  14:58 do playlistu

  Opravené Centrum volného času
  Rekonstrukce budovy městského Centra volného času Pavučina v Hustopečích je u konce. V nových prostorách už pořádají zaměstnanci první příměstské tábory pro děti. A od nového školního roku budou všechny zájmové kroužky znovu fungovat na původním místě.

 • Odškodnění za salmonelu

  17:14 do playlistu

  Odškodnění za salmonelu
  Odškodnění za dvě mimořádné události, které na jaře zasáhly pacienty i zaměstnance, řeší vedení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. V polovině března se nakazilo salmonelózou 68 lidí. O týden později navíc zemřela pacientka pravděpodobně kvůli záměně

 • Změny v rezidentním parkování

  20:12 do playlistu

  Změny v rezidentním parkování
  Už za měsíc a deset dní začnou v Brně platit nová pravidla pro rezidentní parkování. Město proto dnes spustilo kampaň, která má řidiče na změny připravit. Úpravy rezidentního parkování byly jedním ze slibů současného vedení města. Podle radního pro doprav

 • Koncert písniček Karla Kryla po padesáti letech

  22:47 do playlistu

  Koncert písniček Karla Kryla po padesáti letech
  Jak jsem avizovala, ještě se na chvíli vrátíme k srpnovým událostem let 1968 a 69. Vzpomíná se taky v Jihlavě. Přesně po padesáti letech se tam dnes sešli přátelé a tehdejší studenti a pořádají od 17ti hodin podobný koncert jako 21.srpna 1969.

Přehrát vše

Související