iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
4001
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Hospodaření s vodou ve městech

  0:29 do playlistu

  Hospodaření s vodou ve městech
  Snížit množství dešťové vody v kanalizaci a najít pro ni lepší využití. Právě na to se teď soustředí starostové mnoha brněnských městských částí i samotný magistrát. Na veřejných prostranstvích proto vznikají různé prvky, díky kterým se srážková voda lépe

 • Hospodaření s vodou v domácnostech

  2:42 do playlistu

  Hospodaření s vodou v domácnostech
  S dešťovou vodou mohou hospodařit i domácnosti. Finančně jim může pomoct stále aktuální program Dešťovka. Do něj se zapojilo nejvíc lidí ze Středočeského kraje, druzí nejaktivnější jsou Jihomoravané. K dnešnímu dni eviduje Státní fond Životního prostředí

 • Modernizace zoologických zahrad

  7:32 do playlistu

  Modernizace zoologických zahrad
  Lepší prostředí pro návštěvníky, zaměstnance ale hlavně pro zvířata. Zoologické zahrady na jihu Moravy investují do modernizací areálů. Třeba v Hodoníně staví novou budovu. Poslouží jako zázemí pro chovatele, ale i jako administrativní budova.

 • Přípravy na festival Slovácký rok

  9:37 do playlistu

  Přípravy na festival Slovácký rok
  Za dva dny, ve čtvrtek, začne v Kyjově Slovácký rok. Folklorní festival se koná jednou za čtyři roky a patří mezi nejstarší slavnosti tohoto druhu - první ročník tam uspořádali v roce 1921. Městem projdou tisíce krojovaných lidí.

 • Odchyt zvířat strážníky

  12:29 do playlistu

  Odchyt zvířat strážníky
  Přes dva tisíce výjezdů za rok má odchytová služba Městské policie v Brně. Převážně loví zatoulané kočky a psy. Při své práci ale občas narazí i na zvířata, která v ulicích města vypadají exoticky.

 • Následky bouřek

  15:03 do playlistu

  Následky bouřek
  Jih a východ Moravy zasáhly v noci na dnešek silné bouřky. Podle hasičů vážné škody nenapáchaly, nejčastěji šlo o polámané stromy. Někde přesto uklízeli téměř celý den - třeba v Jedovnicích na Blanensku.

 • Bilance letošních žní

  17:09 do playlistu

  Bilance letošních žní
  Téměř u konce jsou na jihu Moravy letošní žně. Zdejší zemědělci sklidili méně obilí než jinde v republice. Kromě sucha jim úrodu ničili i přemnožení hraboši. Detaily teď probereme s Dominikou Řebíkovou.

 • Rekord nevidomého rybáře

  19:45 do playlistu

  Rekord nevidomého rybáře
  Českou knihu rekordů čeká nový přírůstek. Nejdelší rybářskou výpravou se do ní zapíše nevidomý rybář, který v rameni řeky na jižní Moravě tráví už 67 dní. Přesné místo svého pobytu sdělovat nechce, aby ho v revíru nikdo nerušil.

 • Pohádky bratří Čapků

  21:50 do playlistu

  Pohádky bratří Čapků
  Devatero pohádek Karla Čapka a Povídejme si, děti od jeho bratra Josefa. Z těchto knih vychází scénář série Pohádek bratří Čapků, kterou teď v Brně natáčí filmaři. Původní text je zjednodušený a převedený do divadelní podoby.

Přehrát vše

Související