iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
6. 8. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2993
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úhyn stromů kvůli suchu

  0:30 do playlistu

  Úhyn stromů kvůli suchu
  Víc než polovina smrků zmizela v posledních třech letech z lesů na Znojemsku. Zatímco ještě v roce 2016 měly Lesy České republiky v regionu zásobu 780 tisíc kubíků smrkového dřeva, teď je to 330 tisíc.

 • Rozhovor s hydroložkou

  2:40 do playlistu

  Rozhovor s hydroložkou
  Hostem ve vysílání je teď Ivana Černá - vedoucí oddělení hydrologie Českého hydrometeorologického ústavu v Brně

 • Využití srážkové vody

  5:15 do playlistu

  Využití srážkové vody
  Jedna z možností - namísto odvodu do řeky by mohly sloužit na kropení sportovišť - konkrétně v areálu základní školy v Brně-Bohunicích. Část srážkové vody by chtělo vedení městské části nově zachytit v akumulační nádrži.

 • Kritika opravy ulice

  9:10 do playlistu

  Kritika opravy ulice
  Na výsledek dosavadních oprav brněnské Gorkého ulice si stěžují tamní obyvatelé. Rekonstrukce bude dokončená v prosinci, lidem ale už teď vadí nedostatek parkovacích míst a málo zeleně. Dnes se proto setkali s úředníky, aby sjednali nápravu.

 • Malování dětského oddělení

  11:13 do playlistu

  Malování dětského oddělení
  Veselejšího prostředí se dočkají pacienti dětského oddělení v hodonínské nemocnici. Výtvarnice z nadačního spolku Víly pro děti tam na stěny malují pohádkové motivy, aby nemocným zlepšily náladu.

 • Výročí Libušína

  13:36 do playlistu

  Výročí Libušína
  Libušín a Maměnka, dvě dominanty beskydského vrcholu Pustevny, právě dnes oslavují 120 let od svého otevření. Zdobné dřevěné stavby architekta Dušana Jurkoviče se aktuálně vrací zpět k bývalé kráse.

 • Omezení na D1

  16:07 do playlistu

  Omezení na D1
  S komplikacemi musí počítat řidiči na dálnici D1 u Velkého Mezíříčí na Vysočině. Tento týden tam začíná plánovaná modernizace vozovky. Aktuálně rozmisťují pracovníci Ředitelství silnic a dálnic v úseku nové dopravní značení. Jezdí se proto jen jedním pruh

 • Odstraňování graffiti párou

  19:24 do playlistu

  Odstraňování graffiti párou
  Olomouc se potýká s graffiti na domech, zastávkách, ale i historických památkách. Minulý týden se objevilo třeba na barokní Terezské bráně. Vedení města proto vyzkoušelo rychlé odstraňování výtvorů sprejerů proudem vody s párou.

 • Kytarový festival Brno

  21:31 do playlistu

  Kytarový festival Brno
  Brno rozezněly kytary – město hostí už 28. ročník festivalu věnovaného právě tomuto nástroji. Návštěvníci se můžou těšit na jazz, flamenco, ale i koncerty klasické hudby v podání těch nejlepších.

Přehrát vše

Související