iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
18. 7. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2667
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Odpočívadlo pro kamiony

  0:29 do playlistu

  Odpočívadlo pro kamiony
  Soukromé parkoviště pro kamiony u Ostrovačic na Brněnsku vyhledává stále víc řidičů. Kromě parkování v areálu využívají taky čerpací stanici, mycí linku nebo restauraci. Kapacita 220 míst už ale nestačí, majitelé proto chtějí parkoviště rozšířit.

 • Zkušenosti z odpočívadel

  3:12 do playlistu

  Zkušenosti z odpočívadel
  Živě s Vojtěchem Mášou ze sdružení automobilových dopravců ČESMAD Bohemia.

 • Moderní odpočívadlo

  6:20 do playlistu

  Moderní odpočívadlo
  Ředitelství silnic a dálnic chce stavět taky odpočívadla moderního typu - po vzoru rakouských stanic Asfinag. První roste u Kurovic na Zlínsku.

 • Nový systém proti povodni

  9:30 do playlistu

  Nový systém proti povodni
  22 let od ničivých povodní instalují technici v ulicích Olomouce unikátní varovný a výstražný systém. Obyvatele by měl upozornit na blížící se nebezpečí, umožní ale i samostatná hlášení v jednotlivých městských částech.

 • Šetrné zemědělství v Drnovicích

  11:51 do playlistu

  Šetrné zemědělství v Drnovicích
  Lány poblíž Drnovic na Vyškovsku oddělují od loňska nové zelené pásy. Radnice je tam nechala vytvořit, aby pomohly bránit erozi půdy. Podél nových cest nově roste 220 stromů a 1200 keřů. Většinu nákladů pokryla dotace.

 • Opravy hlavního nádraží

  14:03 do playlistu

  Opravy hlavního nádraží
  Dělníci možná nestihnou včas opravit budovu hlavního nádraží v Brně. Firma, která ji má v pronájmu, chtěla mít hotovo do konce vlakové výluky - ta má skončit v prosinci. Stavební práce teď ale zpožďuje překvapivé odkrytí původního kamene pod mramorovými d

 • Podzemí Louckého kláštera

  16:39 do playlistu

  Podzemí Louckého kláštera
  Znojmo si nechalo zmapovat podzemí pod Louckým klášterem. Radnice má teď k dispozici počítačový model sklepení a chodeb a může se rozhodnout, jak prostory využije. Klášter je národní kulturní památkou a je využitý jen z menší části.

 • Kvalita vody

  18:54 do playlistu

  Kvalita vody
  A teď už ke koupání v regionu - voda ve dvou přírodních koupalištích na jižní Moravě má mírně zhoršené vlastnosti. Vyplývá to z měření hygieniků. Konkrétně jde o koupaliště Palava na Blanensku a Výrovice na Znojemsku. Podrobnosti z Blanenska přidá kolega

 • Sběr borůvek

  21:55 do playlistu

  Sběr borůvek
  Sběr kanadských borůvek teď vrcholí na farmě u Hovoran na Hodonínsku. Plody budou k dostání na jednotlivých farmách i ve větších obchodních řetězcích. Cena za 125 gramů se pohybuje okolo pěta-čtyřiceti korun.

Přehrát vše

Související