iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 7. 2019
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2960
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nová CHKO na jihu Moravy

  0:28 do playlistu

  Nová CHKO na jihu Moravy
  Soutok - tak by se mohla jmenovat nová chráněná krajinná oblast kolem soutoku Moravy a Dyje. O jejím vyhlášení jednají obce v regionu Podluží - od Mikulčic až po Břeclav. Doufají, že by jim blízkost CHKO mohla přinést pozitiva.

 • Praxe zvětšení CHKO

  3:47 do playlistu

  Praxe zvětšení CHKO
  Naposledy se hranice chráněné krajinné oblasti u nás posunuly v Moravském Krasu. Od letošního dubna je větší o 6 kilometrů čtverečních. Jde o první změny území po víc než 60-ti letech. Nařízení teď přechází do praxe.

 • Rozbitá dlažba v centru Brna

  8:07 do playlistu

  Rozbitá dlažba v centru Brna
  Některé ulice v historickém centru Brna trápí rozbitá dlažba. Podle správců komunikací ji ničí auta otáčející se v jednosměrkách. Týdně jich tam projedou desítky tisíc.

 • Oprava vodojemu v Kohoutovicích

  9:54 do playlistu

  Oprava vodojemu v Kohoutovicích
  Dominantu brněnských Kohoutovic halí v těchto měsících lešení. Dělníci pracují na rekonstrukci tamního věžového vodojemu. Náklady na opravu vnitřního i vnějšího pláště přesáhly jedenáct milionů korun.

 • Sekání trávy ve městech

  12:21 do playlistu

  Sekání trávy ve městech
  Sekat nebo nesekat - otázka, která rozděluje obyvatele jižní Moravy na dva tábory. Jedni chtějí ve městech tradičně střižený pažit, druzí naopak volají po vysokém porostu.

 • Škody po bouřkách

  14:12 do playlistu

  Škody po bouřkách
  Škody blížící se miliardě korun způsobily začátkem minulého týdne bouřky, které zasáhly nejvíc Olomoucký kraj. Sčítání následků ale ještě nekončí. Velké kroupy v regionu poničily střechy mnoha domů i karosérie a skla stovek aut. Vyvrácené stromy poškodily

 • Uzavřená koupaliště

  17:20 do playlistu

  Uzavřená koupaliště
  Některá koupaliště v regionu musela zavřít. Kvůli deštivému počasí a nízkým teplotám klesla návštěvnost a s ní i tržby. Na podobný scénář jsou provozovatelé areálů připravení, záleží ale na tom, jak dlouho ještě chladné dny vydrží. Živě s Veronikou Gecovo

 • Výstava o vzniku Velkého Brna

  20:04 do playlistu

  Výstava o vzniku Velkého Brna
  Jak se Brno před 100 lety stalo druhým největším městem Československa, připomíná výstava v Křížové chodbě brněnské Nové radnice. Představuje jednotlivé městské části a jejich specifika.

 • Hudební festival Znojmo

  22:00 do playlistu

  Hudební festival Znojmo
  Světovými premiérami dvou skladeb a programem odrážejícím výročí pádu železné opony odstartoval Hudební festival Znojmo. Připomene taky hudbu, která zněla na královských dvorech a posluchače letos zavede na nová místa.

Přehrát vše

Související