iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
4. 9. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
3165
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Záchranné uličky

  0:34 do playlistu

  Záchranné uličky
  Zatímco jedni jedou zachraňovat, druzí jim v tom brání. Svou nevědomostí nebo přímo ignorováním záchranné uličky. Už roky si na to stěžují hasiči, policisté i záchranáři.

 • Nehody o prázdninách

  3:45 do playlistu

  Nehody o prázdninách
  Jen za uplynulé dva měsíce zemřelo při dopravních nehodách na českých silnicích 121 lidí. Oproti loňskému roku vzrostl počet obětí o dvě desítky. Čísla za náš region teď přidá Jakub Vácha.

 • Rozvoj dopravních hřišť

  7:10 do playlistu

  Rozvoj dopravních hřišť
  Podobným nehodám má pomoct předcházet dopravní výchova. I proto brzy přibudou na dopravních hřištích v Jihomoravském kraji nová kola, přejezdy a semafory. Mezi čtyři vybraná města na jihu Moravy poputuje milionová dotace.

 • Výměna pachových ohradníků

  12:28 do playlistu

  Výměna pachových ohradníků
  Dosavadní pachové ohradníky mění myslivci na Zlínsku za nové.

 • Parkování rezidentů v centru Brna

  14:48 do playlistu

  Parkování rezidentů v centru Brna
  Cílem rezidentního parkování, které od 1. září zavedl brněnský magistrát, je zjednodušit odstavení auta těm, kteří v centru bydlí. Předchozí opatření - jako třeba zdražení parkovného a prodloužení doby placení do dvaadvacáté hodiny - příliš efektivní neby

 • Zkoumání stáří dřeva

  17:31 do playlistu

  Zkoumání stáří dřeva
  S datováním dřevěných nálezů pomáhají archeologům přírodovědci z Mendelovy univerzity v Brně. Dělají to pomocí metody založené na analyzování letokruhů, takzvané dendro-chronologie. Už mají víc než čtyři tisíce vzorků dubu, díky kterým umí určit letopočet

 • Jednání brněnského zastupitelstva

  19:51 do playlistu

  Jednání brněnského zastupitelstva
  Naposled ve stávajícím složení dnes jedná brněnské zastupitelstvo. To příští se sejde až po komunálních volbách, které se konají 5. a 6. října. Jednání na magistrátu sleduje od rána Michal Cagala.

 • Přehlídka neprofesionálních filmů

  22:17 do playlistu

  Přehlídka neprofesionálních filmů
  Osmdesátý ročník festivalu neprofesionálních filmů hostí celý týden Blansko. Přehlídka se každý rok stěhuje do jiné země. Do Česka se vrátila po čtyřiadvaceti letech. Její součástí je kromě filmových bloků třeba i výuka animace.

Přehrát vše

Související