iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
17. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1813
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nové zdroje vody

  0:33 do playlistu

  Nové zdroje vody
  S klesající hladinou podzemních vod se zvyšuje zájem o vrtané studny. Oproti těm kopaným můžou být hlubší - šance na objevení dostatečného množství podzemní vody tak u nich stoupá.

 • Kateřinice hloubí vrt

  4:26 do playlistu

  Kateřinice hloubí vrt
  Riskovat, že tamní obyvatelé zůstanou bez vody, už nechtějí Kateřinice na Vsetínsku. Proti suchu se rozhodly bojovat vyhloubením nového vrtu. Práce začaly dnes ráno.

 • Živě z Kateřinic

  5:19 do playlistu

  Živě z Kateřinic
  Do Kateřinic se teď podíváme ještě jednou živě za Lubošem Dostálem.

 • Rozšíření výstavní plochy

  9:54 do playlistu

  Rozšíření výstavní plochy
  K 90. výročí si brněnské výstaviště nadělí nový pavilon. Rozhodla o tom městská Rada na valné hromadě Veletrhů. Budova za 400 milionů korun má být hotová ideálně do jara 2020, aby se nové prostory stihly využít pro přehlídku TechAgro a Mezinárodní strojír

 • Neudržovaná hřiště a sportoviště

  12:57 do playlistu

  Neudržovaná hřiště a sportoviště
  Jihlavu trápí řada neudržovaných zanedbaných dětských hřišť a sportovišť. Plochy jsou zarostlé, špinavé ale i nebezpečné. Město s nimi ale většinou nemůže nic dělat, protože mu nepatří.

 • Nové zařízení pro vozíčkáře

  15:07 do playlistu

  Nové zařízení pro vozíčkáře
  Nové zařízení, které by mělo usnadnit pohyb vozíčkářům, testuje tým brněnských studentů. Konstrukci s elektromotorem je možné připevnit přímo na invalidní vozík a proměnit ho ve sportovní tříkolku. Na trh by mělo přijít v druhé polovině roku.

 • Upravená zahrada pod Špilberkem

  17:11 do playlistu

  Upravená zahrada pod Špilberkem
  Návštěvníci brněnského parku pod hradem Špilberkem se můžou ode dneška procházet novou částí. Město nechalo upravit takzvané Severní zahrady, které byly dlouhá léta zanedbané a nepřístupné. My se teď na místo podíváme za redaktorkou Veronikou Kynčlovou.

 • Restaurátoři ve Slavkově

  19:48 do playlistu

  Restaurátoři ve Slavkově
  Na zámku ve Slavkově u Brna právě pracují studenti brněnské vyšší odborné školy restaurátorské. Opravují nábytek z pozůstalosti zámeckých pánů. Letos je to hrací stolek z pražského bytu manželů Kounicových a novorenesanční křeslo.

 • Mozartova opera o vztazích

  21:33 do playlistu

  Mozartova opera o vztazích
  Vztahy mezi muži a ženami - věčně živé téma, ať už v 18. nebo 21. století. I proto vsadilo Národní divadlo Brno na operu Wolfganga Amadea Mozarta a zařadilo na repertoár jeho Cosi fan tutte - v překladu Takové jsou všechny.

Přehrát vše

Související