iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
14. 5. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2316
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Zkoumání příčin dopravních nehod

  0:32 do playlistu

  Zkoumání příčin dopravních nehod
  Nedal přednost v jízdě, proto je viníkem dopravní nehody. Vysvětlení, které stačí policistům, dopravním expertům ale ne. Už od roku 2011 sbírají data o přesných příčinách nehod.

 • Soudní znalci pro dopravní nehody

  3:42 do playlistu

  Soudní znalci pro dopravní nehody
  Právě experti, kteří dokážou dopravní nehody rozebrat do nejmenších detailů, v poslední době chybějí. Někteří soudní znalci to přisuzují finanční odměně, která je podle nich za vysoce odbornou práci příliš nízká.

 • Nová požární stanice

  8:37 do playlistu

  Nová požární stanice
  Hasiči ve Znojmě slouží v nových prostorách. Dnes slavnostně otevřeli centrální požární stanici za 110 milionů korun. Kromě hasičů v ní bude sídlit i státní požární dozor.

 • Opatření kvůli nedostatku vody

  10:33 do playlistu

  Opatření kvůli nedostatku vody
  Šetřete vodou - doporučuje Povodí Moravy všem obcím s rozšířenou působností. Na 18-ti z dvou set měřicích míst na jihomoravských řekách eviduje hraniční sucho. Může za to nedostatek srážek. Hydrologové se tak snaží zabránit dalšímu poklesu hladin řek. Víc

 • Příspěvky na demolici

  12:54 do playlistu

  Příspěvky na demolici
  Přes 113 milionů korun pošle Ministerstvo pro místní rozvoj na demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. Rozdělí je mezi 41 projektů po celém Česku. na místě zchátralých staveb mají vzniknout třeba komunitní centra, byty nebo hřiště.

 • Vysazení nových větrolamů

  15:34 do playlistu

  Vysazení nových větrolamů
  S obnovou větrolamů začaly na jižní Moravě Lesy České republiky. Jde o stromy, které mají chránit půdu před erozí. Lesníci letos vysadí jedenáct hektarů nových. Vyjde je to na dvanáct a půl milionu korun.

 • Roman Čechmánek zproštěn obžaloby

  17:28 do playlistu

  Roman Čechmánek zproštěn obžaloby
  Roman Čechmánek – úspěšný hokejista a olympijský vítěz z Nagana, ale zároveň neúspěšný podnikatel. Zlínský krajský soud ho dnes zprostil obžaloby z údajných milionových podvodů. Rozhodnutí ale zatím není pravomocné. Jednání sledoval redaktor Luboš Dostál

 • Záchrana horských goril

  19:38 do playlistu

  Záchrana horských goril
  Na záchrannou misi do africké Rwandy dnes vyrazili vědci z Veterinární a farmaceutické univerzity v Brně. Spolu s americkými kolegy tam budou zkoumat příčiny úmrtí horských goril. Rwanda je posledním místem, kde tito primáti žijí. Jde zhruba o 800 jedinců

 • Monokoky pro vodáky

  21:42 do playlistu

  Monokoky pro vodáky
  Takzvaný monokok instalují v Krhovicích na Znojemsku u řeky Dyje studenti architektury z brněnského VUT a z Technologické univerzity v rakouském Grazu. Konstrukce z ohýbaného jasanového dřeva věšejí v oblasti tábořiště v obci Krhovice. Objekt bude sloužit

Přehrát vše

Související