iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 4. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
3593
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Státní maturity

  0:28 do playlistu

  Státní maturity
  Slohovou prací z češtiny dnes začal jarní termín maturit. Ostatní testy studenty čekají mezi 2. a 9. květnem. V zemi letos maturuje přes 69 tisíc středoškoláků. Český jazyk mají povinný všichni.

 • Státní maturity

  3:06 do playlistu

  Státní maturity
  Ke slohovým pracem dnes zasedli taky maturanti v Lomnici u Tišnova na Brněnsku. Na jedné z místních škol jsou poslední, kteří tu možnost ještě mají. Škola totiž ke konci června úplně končí.

 • Požár lesa u Oslavan

  7:08 do playlistu

  Požár lesa u Oslavan
  Patnáct jednotek hasičů dnes likvidovalo požár lesa u Oslavan na Brněnsku. Práci jim komplikoval špatně přístupný terén a několik ohnisek. Nina Krausová je na místě.

 • Opravené hradby ve Znojmě

  8:34 do playlistu

  Opravené hradby ve Znojmě
  Nově opravená část hradeb ve Znojmě je ode dneška otevřená. Za tři miliony korun město získalo dvě věže s expozicí a amfiteátr v místě bývalého hradebního příkopu. Vznikla taky nová turistická prohlídková trasa po Hradebním opevnění.

 • Mladí strážníci v Brně

  10:53 do playlistu

  Mladí strážníci v Brně
  První mladí strážníci jsou ode dneška v ulicích Brna. Novela zákona totiž umožňuje zaměstnat městské policisty nově od 18 let, dřív byla hranice 21. To by mohlo pomoci snížit nedostatek strážníků, se kterým bojuje většina měst.

 • Zásah na olomoucké radnici

  13:04 do playlistu

  Zásah na olomoucké radnici
  Na olomoucké radnici zasahuje Národní centrála proti organizovanému zločinu. Stejně tak byli policisté v jedné z olomouckých stavebních firem a rovněž v Brně na Povodí Moravy. Živě s Martinem Laštůvkou.

 • Zákaz kamionů v Měříně

  15:28 do playlistu

  Zákaz kamionů v Měříně
  Druhé město na Vysočině zakázalo průjezd tranzitní dopravy. Po Velkém Meziříčí teď i Měřín – obě města v těsném sousedství dálnice D1. Cílem opatření je zamezit těžké nákladní dopravě nad 12 tun objíždět dálnici a šetřit tak na mýtném.

 • Dotace na auta pro dobrovolné hasiče

  17:22 do playlistu

  Dotace na auta pro dobrovolné hasiče
  Dobrovolné hasiče z východní Moravy podpoří Zlínský kraj. Za 11 milionů korun pro ně nakoupí 37 aut, díky kterým budou rychleji u požárů a dalších zásahů. Jeden z vozů dostane i sbor v Pozlovicích.

 • Velký zájem o náhradní babičky

  19:21 do playlistu

  Velký zájem o náhradní babičky
  Zájem o takzvané náhradní babičky v Brně stále roste. Rodiny, které už prarodiče nemají nebo žijí daleko, můžou využít služeb starších žen. Ty kromě toho, že děti pohlídají, se stávají i součástí rodiny.

 • Archeologové našli středověké sklepy

  21:41 do playlistu

  Archeologové našli středověké sklepy
  Pět sklepů zaniklých středověkých domů našli archeologové v centru Uherského Brodu. Nejzajímavější z nich zničil dávný požár. Ten pod zemí na dlouhých sedm století pohřbil nedotčené původní vybavení.

Přehrát vše

Související