iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
13. 2. 2018
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2659
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Obnova brownfieldů

  0:29 do playlistu

  Obnova brownfieldů
  Areál bývalého nábytkářského podniku ÚP Bučovice koupilo město za 27 milionů korun od soukromého majitele. Rozlehlý komplex od roku 1995, kdy tam výroba skončila, chátrá. Město se tak postará o druhý velký brownfield - ten první opravuje investor.

 • Obnova brněnských brownfieldů

  3:51 do playlistu

  Obnova brněnských brownfieldů
  A pozůstatky někdejších velkých továren jsou samozřejmě i v Brně - asi nejrychleji se mění bývalá Vlněna poblíž hlavního nádraží. První klienti se do nových domů nastěhují už na přelomu března a dubna.

 • Přesun nádraží

  7:57 do playlistu

  Přesun nádraží
  Přesně dva týdny mají brněnští zastupitelé na to, aby se rozhodli, pro kterou polohu brněnského železničního uzlu budou hlasovat. Kraj i kancelář architekta města Brna už se přiklonily k variantě u řeky.

 • Opravy Bakešova pavilonu

  10:42 do playlistu

  Opravy Bakešova pavilonu
  Největší onkologické centrum v zemi čeká ještě letos zásadní rekonstrukce. Oprava Bakešova pavilonu v Masarykově onkologickém ústavu potrvá dva roky a bude stát asi čtvrt miliardy. Zhruba polovinu poskytne stát, zbytek zaplatí ústav.

 • Podpora vědy

  13:08 do playlistu

  Podpora vědy
  Brno si chce udržet mladé vědce a vědkyně. Dnes odpoledne proto vybraní doktorandi dostali stipendia v hodnotě 300 tisíc korun. Peníze mají každému z nich umožnit, aby se studiu věnoval naplno.

 • Lepší zdravotnictví ve Zlínském kraji

  15:44 do playlistu

  Lepší zdravotnictví ve Zlínském kraji
  Koncepcí rozvoje čtyř krajských nemocnic ve Zlínském kraji se bude zabývat dubnová konference. Odborníci na ní představí plán, jak dál provádět případné změny v jednotlivých nemocnicích.

 • Oslavy masopustu

  18:06 do playlistu

  Oslavy masopustu
  Ve Strání na Uherskohradišťsku dnes naposledy vyrazily do ulic družiny místních mužů, aby oslavily fašank neboli masopust. Mají už jen několik posledních hodin, přesně o půlnoci nevázané veselí skončí a začne 40ti denní půst. Živě s Josefem Kvasničkou.

 • Mozartova "Pražská" v Brně

  21:25 do playlistu

  Mozartova "Pražská" v Brně
  Jednoho z nejslavnějších světových skladatelů, Wolfganga Amadea Mozarta, připomene brněnská filharmonie. A to dokonce ve třech koncertech po sobě. Zazní jak předehra Figarovy svatby, tak i Pražská symfonie.

Přehrát vše

Související