iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
12. 10. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
1960
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Špičky výzkumu v Brně

  0:29 do playlistu

  Špičky výzkumu v Brně
  Přesně před pěti lety, 12. října 2012, se v areálu fakultní nemocnice u Svaté Anny otevřely dvě nové budovy plné špičkového vybavení. Kromě neurologické a kardio-angiologické kliniky, kliniky zobrazovacích metod nebo krevní banky tam sídlí taky špičkové l

 • Finanční problémy ICRC

  3:15 do playlistu

  Finanční problémy ICRC
  O tom že bude centrum ICRC právě V Brně se rozhodlo už před 11 lety. Dlouho ale trvalo, než se podařilo pro centrum vybudovat nové prostory, stavba se navíc oproti plánům prodražila.

 • Nová trolejbusová linka v Jihlavě

  7:52 do playlistu

  Nová trolejbusová linka v Jihlavě
  Jihlava po sedmnácti letech rozšiřuje trolejbusovou dopravu. Právě v těchto dnech montéři natahují nové troleje ve Vrchlického ulici. Nová linka propojí stále se rozšiřující sídliště v Horním Kosově s nemocnicí a centrem.

 • Poptávka po dřevěných hračkách

  9:50 do playlistu

  Poptávka po dřevěných hračkách
  Dřevěné hračky nebo edukační pomůcky ze dřeva jsou stále populárnější. Postupně se vracejí na pulty tuzemských obchodů i do mateřských škol. Přestože často bývají dražší, než třeba dovážené plastové hračky.

 • Razie proti drogám

  12:18 do playlistu

  Razie proti drogám
  Kriminalisti rozbili největší skupinu výrobců a distributorů pervitinu v historii Zlínského kraje. Při rozsáhlé razii zatkli 26 lidí. Ti drogy vyráběli většinou v malých vesnicích na Uherskohradišťsku.

 • Lepší léčba močových kamenů

  14:05 do playlistu

  Lepší léčba močových kamenů
  Rychlejší léčbu močových kamenů umožňuje nový přístroj ve Fakultní nemocnici v Brně. Takzvaný litotryptor drtí kameny uvnitř těla bez potřeby anestézie. Urologická klinika tento přístroj měla už dřív, teď ale pořídila silnější.

 • Oprava Lednických rybníků

  16:08 do playlistu

  Oprava Lednických rybníků
  Začala generální rekonstrukce bezpečnostních přelivů mezi Lednickými rybníky na Břeclavsku. Nová část hráze má v budoucnu pomoct třeba při velké vodě. Ochránci přírody navíc budou díky modernějšímu mechanismu schopni regulovat výšku hladiny tak, aby vyhov

 • Moravská galerie půjčuje umění

  18:58 do playlistu

  Moravská galerie půjčuje umění
  Zapůjčit si spolu s knihami i současné umění - takovou možnost ode dneška nabízí Moravská galerie v Brně. Její nově rekonstruovaná knihovna v Pražákově paláci funguje nepřetržitě už víc než 130 let a nabízí přes 140 tisíc literárních publikací. Živě s Ond

 • Konceptuální umění 70. let

  21:29 do playlistu

  Konceptuální umění 70. let
  Brněnská Fait gallery představuje výstavu konceptuálního umění 70. let. Kurátoři shromáždili a vystavili skoro tisíc děl 65ti československých autorů. K nim patří například Dalibor Chatrný, Milan Knížák nebo slovenský výtvarník Dezidér Tóth.

Přehrát vše

Související