iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 8. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2272
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Dlouhotrvající sucho

  0:33 do playlistu

  Dlouhotrvající sucho
  Lesy na hranicích Vysočiny a jižní Moravy postihla kůrovcová kalamita. Důvodem je dlouhotrvající sucho. Dřevokazný hmyz napadl v nejpostiženějších místech až třetinu všech stromů, hlavně borovice. Lesníci je budou muset co nejrychleji vytěžit, aby se kala

 • Sucho v Rožnově pod Radhoštěm

  3:16 do playlistu

  Sucho v Rožnově pod Radhoštěm
  S dlouhotrvajícím suchem se potýkají i na Valašsku - neukončily ho ani víkendové deště. Město Rožnov pod Radhoštěm je připraveno znovu poslat do nejsušší místní části cisternu s pitnou vodou. A plánuje stavbu vodovodu, který tam zatím chybí.

 • Nemocnice Milosrdných bratří zůstane Brnu

  6:48 do playlistu

  Nemocnice Milosrdných bratří zůstane Brnu
  Nemocnice Milosrdných bratří zatím zůstane ve správě Brna. Město se na tom dohodlo s církevním řádem. Budovu nemocnice si od něj pronajímá, příští rok mu po 20-ti letech vyprší nájemní smlouva. Ještě v březnu se mluvilo o tom, že Brno vrátí celou nemocnic

 • Vědci monitorují pohyb rysa

  8:50 do playlistu

  Vědci monitorují pohyb rysa
  Už dva měsíce monitorují výzkumníci z brněnské Mendelovy univerzity pohyb rysa ostrovida v Moravském krasu. Výskyt největší kočkovité šelmy žijící v České republice zaregistrovali už loni v září, sledovací zařízení jí dali až v červnu. Odborníkům má ukáza

 • Historie.cs na Moravě

  11:17 do playlistu

  Historie.cs na Moravě
  Archeologická expozice v podzemí mikulovského zámku a vykopávky římského tábořiště nad Mušovskými jezery - to jsou kulisy právě vznikajícího dílu pořadu Historie.cs. Pobyt Římanů na našem území připomene divákům České televize na konci října.

 • Konec letecké linky do Eindhovenu

  13:26 do playlistu

  Konec letecké linky do Eindhovenu
  Jihomoravský kraj hledá náhradu za zrušenou linku Brno – Eindhoven. Její konec nedávno oznámila letecká společnost Wizz Air, která ji v Brně provozovala 6 let. Podle kraje jednání nebyla férová.

 • Zaneprázdnění výrobci školních pomůcek

  16:49 do playlistu

  Zaneprázdnění výrobci školních pomůcek
  Blížící se září přináší rodičům dětí mimořádné výdaje. Za školní potřeby utratí průměrně o tisícovku víc než loni – tedy zhruba šest tisíc korun. Nejdražší položkou jsou aktovky. Třeba ve šternberské firmě jich teď prodají na tisíc denně. Aby je stihli vč

 • Začíná cvičení Ample Strike

  18:52 do playlistu

  Začíná cvičení Ample Strike
  Začíná Ample Strike 2017. Na letiště v Náměšti nad Oslavou se slétají a sjíždějí první aktéři rozsáhlého cvičení leteckých návodčích, kterého se zúčastní technika a vojáci české armády i dalších zemí NATO a Finska. Živě s Radovanem Daňkem.

 • Pokračování Ovčáčka čtveráčka

  21:49 do playlistu

  Pokračování Ovčáčka čtveráčka
  Už za osm dní bude mít premiéru pokračování úspěšného nekorektního kabaretu "Ovčáček čtveráček". Herci zlínského městského divadla se dnes sešli na první čtené zkoušce. Autorem hry "Ovčáček miláček" je opět ředitel divadla Petr Michálek.

Přehrát vše

Související