iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
26. 1. 2017
na ČT1

1 2 3 4 5

0 hlasů
2639
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Nemovitosti bez majitele

  0:34 do playlistu

  Nemovitosti bez majitele
  Přes 200 tisíc nemovitostí nebo pozemků v Česku nemá jasného vlastníka. Často jde o domy nebo pole po sedlácích, emigrantech nebo obětech válek. Jednou z oblastí, kde mají takových pozemků nejvíc, je jižní Morava.

 • Úřad spravuje i další majetek

  6:23 do playlistu

  Úřad spravuje i další majetek
  Zmiňovaný úřad neřeší jenom domy a pozemky, ale i další majetek - třeba odebraný odsouzeným za trestnou činnost nebo ten, který získává po zemřelých bez dědiců. Ve skladech a v nabídkách na internetu lze najít třeba invalidní skútr, boty, ale i živá zvířa

 • Přivolání první pomoci

  10:28 do playlistu

  Přivolání první pomoci
  Zavolat na tísňovou linku 112 nebo 155? Doba výjezdu sanitky se u obou liší - až o 4 minuty. Tvrdí to jihomoravští záchranáři, kteří poukazují na novou studii mezinárodního zdravotnického časopisu.

 • Smogová situace trvá

  13:09 do playlistu

  Smogová situace trvá
  Po včerejším mírném zlepšení znovu vzrostly koncentrace prachu v ovzduší Zlínského kraje. Smogová situace tak platí dál.

 • Drogy na školách

  15:12 do playlistu

  Drogy na školách
  Marihuana, ale i pervitin – užívání drog u svých studentů řeší střední školy na jižní Moravě stále častěji. Část z nich tak k prevenci připojila i testování. Opora v legislativě ale podle oslovených ředitelů chybí. Změnit by to měl nový protikuřácký zákon

 • Opravy silnic nižších tříd

  17:33 do playlistu

  Opravy silnic nižších tříd
  Živě s redaktorkou Veronikou Gecovou

 • Sčítání netopýrů v jeskyních

  20:52 do playlistu

  Sčítání netopýrů v jeskyních
  Tma, teplota okolo osmi stupňů a vysoká vlhkost vzduchu - ideální prostředí, ve kterém tráví zimní období různé druhy netopýrů. Skrývají se hlavně v jeskyních, které jim nabízejí stálé podmínky. Do jejich zimovišť teď vyrážejí zoologové, aby je sečetli. N

 • Ibsen opět v Národním divadle Brno

  22:51 do playlistu

  Ibsen opět v Národním divadle Brno
  Už druhou Ibsenovu hru nastudovali za poslední dobu herci brněnského Národního divadla. Po Noře sáhli po inscenaci Paní z moře, a to v novém moderním překladu.

Přehrát vše

Související