iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
19. 10. 2016
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
2276
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Největší oprava silnice ve Zlíně skončila

  0:32 do playlistu

  Největší oprava silnice ve Zlíně skončila
  Největší investice posledních let do silnic ve Zlíně skončila. Nového povrchu, ale i rozšíření se dočkala ulice Mostní - jedna z nejzanedbanějších a zároveň nejstarších ve městě. Vede čtvrtí baťovských domků.

 • Končí opravy tepláren

  4:11 do playlistu

  Končí opravy tepláren
  Dopravní komplikace v Brně letos kromě rekonstrukcí silnic způsobily i opravy tepelných rozvodů. Staré parovody nahradily brněnské teplárny na šesti kilometrech moderními horkovody.

 • Schody jako památník

  8:30 do playlistu

  Schody jako památník
  Zásadní rekonstrukci po víc než sto letech mají za sebou Velké schody v Uherském Brodě. Jejich nová podoba jim dává nový význam. Stal se z nich neobvyklý památník.

 • Univerzitní protest

  10:39 do playlistu

  Univerzitní protest
  Tibetské vlajky se dnes objevily na některých brněnských vysokých školách. Vyzval je k tomu rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek.

 • Neziskovka s podporou dalajlámy

  12:39 do playlistu

  Neziskovka s podporou dalajlámy
  V Brně sídlí jediná česká neziskovka, kterou dalajlama finančně podporuje - Brontosaurus. Ve vesnici Mulbekh v oblasti Malého Tibetu staví školu - dalajlama už na ni poslal 3 a půl milionu korun. V komplexu budov závislých na solární energii se zatím učí

 • Nedostatek sportovních lékařů

  15:23 do playlistu

  Nedostatek sportovních lékařů
  V České republice chybějí sportovní lékaři - například v kraji Vysočina ordinuje pouze jediný s potřebnou atestací. Speciální vyšetření přitom potřebují už i děti, které se začínají věnovat vrcholovému sportu.

 • Česko-slovenská výuka

  20:20 do playlistu

  Česko-slovenská výuka
  eština a slovenština v jediné třídě na základní škole uprostřed slovenského města Partizánske. Výuku v dnes už cizím jazyce si vyzkoušeli sedmáci z Valašského Meziříčí a Benešova. Dopadlo to podle očekávání - čím mladší děti, tím větší jazyková bariéra.

 • Lesní stezky pro vozíčkáře

  22:11 do playlistu

  Lesní stezky pro vozíčkáře
  Vytipovat přírodní cesty, po kterých by se do lesa mohli vydat i vozíčkáři – cíl projektu, na kterém spolu s hendikepovanými začala pracovat Mendelova univerzita. Vytvoří i web s informacemi o sjízdnosti stezek.

Přehrát vše

Související