iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
23. 6. 2016
na ČT1

1 2 3 4 5

3 hlasy
1436
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Úroda ovoce bude slabší

  1:11 do playlistu

  Úroda ovoce bude slabší
  Letošní úroda meruněk a broskví - dvou pro jižní Moravu typických plodin - bude podle odhadů ovocnářů o 70 % nižší než loni. Můžou za to především dubnové mrazy.

 • Investice do zlínské ZOO

  9:34 do playlistu

  Investice do zlínské ZOO
  O zásadních investicích do zoologické zahrady jednalo zlínské zastupitelstvo. Šedesáti miliony korun podpořilo stavbu nového zázemí pro rozmnožování slonů, o které by jinak Zlín přišel.

 • Problémy sokoloven a orloven

  11:22 do playlistu

  Problémy sokoloven a orloven
  Obce a města řeší často problémy se sokolovnami a orlovnami. Členové tělovýchovných jednot často nemají peníze na rekonstrukce. Některé budovy jsou přitom v havarijním stavu.

 • Nová koalice v Brně

  14:01 do playlistu

  Nová koalice v Brně
  Důsledkem rozpadu staré koalice v Brně a nedávný zrod nové jsou rošády na jednotlivých odborech magistrátu. Většina náměstků a radních si pod svá křídla vzala obory, které dosud řídil někdo jiný, nebo vůbec neexistovaly.

 • Novinka v rozeznávání houbových infekcí

  16:00 do playlistu

  Novinka v rozeznávání houbových infekcí
  Lékaři z brněnské Fakultní nemocnice v Bohunicích vyvinuli novou metodu na rozpoznávání takzvaných houbových infekcí. Ty sice nejsou pro zdravého člověka nijak nebezpečné, u pacientů s oslabenou imunitou ale můžou mít velmi vážné následky.

 • Výstava k 55. výročí založení TS Brno

  18:08 do playlistu

  Výstava k 55. výročí založení TS Brno
  Třeba stanice z Četnických humoresek, zpravodajské studio a mnoho dalšího můžou lidé vidět na nové interaktivní výstavě na hradě Špilberku. Muzeum města Brna ji tam ve spolupráci s Českou televizí připravilo k 55. výročí založení Televizního studia Brno.

 • Obliba oranžového vína

  20:34 do playlistu

  Obliba oranžového vína
  Oranžové víno. Nápoj, vyráběný starou gruzínskou metodou, kdy hrozny zrají v sudech několik měsíců i se slupkami, si začíná získávat stále větší oblibu i na Moravě.

 • Poetické Brno

  22:32 do playlistu

  Poetické Brno
  Jan Skácel, Ivan Blatný nebo třeba Zdeněk Rotrekl - velká jména české poezie. I tito autoři připojili Brnu přívlastek poetické. Jejich básně - ale i verše nových tvůrců - teď díky nadšencům oživují veřejný prostor.

Přehrát vše

Související