iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
16. 5. 2016
na ČT1

1 2 3 4 5

1 hlas
1588
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Koaliční krize v Brně pokračuje

  1:19 do playlistu

  Koaliční krize v Brně pokračuje
  Další vývoj koaliční krize v Brně. Lidovci rezignovali na své posty ve vedení města. Z náměstkyně, dvou radních a předsedy finančního výboru se stanou řadoví zastupitelé.

 • Na Vysočině chybí lékaři i sestry

  8:00 do playlistu

  Na Vysočině chybí lékaři i sestry
  Vysočině chybí stovka lékařů a 50 zdravotních sester. I to dnes přímo v jihlavské nemocnici řešili premiér Bohuslav Sobotka a ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

 • Poplatky za komunální odpad

  10:22 do playlistu

  Poplatky za komunální odpad
  Poslední dva týdny zbývají Brňanům na zaplacení komunálního odpadu. Zatím povinnost splnila asi polovina obyvatel krajského města. Částka se oproti loňsku nezvýšila, senioři a děti se naopak dočkají slevy.

 • Lidé osvobozeni od poplatků za odpad

  13:35 do playlistu

  Lidé osvobozeni od poplatků za odpad
  Letos poprvé někteří lidé za svoz odpadu platit nemusí. Podle novely zákona o místních poplatcích už úřady nemůžou chtít peníze třeba po krizových centrech nebo ústavech, kde jsou děti se zdravotním postižením.

 • Stavba rondelu u Znojma

  15:38 do playlistu

  Stavba rondelu u Znojma
  Bezpečnější křížení silnic u Znojma. Silničáři začali se stavbou kruhového objezdu na hlavním tahu z Brna do Znojma. Nahradí nebezpečnou dyjskou křižovatku.

 • Svěcení zvonů na Zelené hoře

  17:48 do playlistu

  Svěcení zvonů na Zelené hoře
  Mimořádný svátek dnes slaví farnost ve Žďáře nad Sázavou - brněnský biskup Vojtěch Cikrle tam právě v těchto chvílích světí nové zvony určené pro kostel na Zelené Hoře, zapsaný na seznamu památek UNESCO.

 • Zpřístupnění studovny rabína Šacha

  20:17 do playlistu

  Zpřístupnění studovny rabína Šacha
  V odkrývání své několikaset-leté židovské historie pokročil Holešov na Kroměřížsku. V místní synagoze dnes poprvé zpřístupnil studovnu rabína Šacha, jednoho z největších učenců židovské historie.

Přehrát vše

Související