iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
11. 11. 2015
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1694
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Peníze na vědu a výzkum

  1:11 do playlistu

  Peníze na vědu a výzkum
  Málo peněz na výzkum – aktuální problém brněnských univerzit. Letos totiž končí evropské dotační programy na vědu. Vysoké školy díky nim postavily nové laboratoře a nalákaly na jih Moravy špičkové vědce.

 • Peníze na vědu a výzkum

  3:57 do playlistu

  Peníze na vědu a výzkum
  Dotace jsou pro jsou tuzemská vědecká pracoviště důležitou částí příjmů – většina se bez nich neobejde.

 • Podolí bez hazardu

  6:11 do playlistu

  Podolí bez hazardu
  Podolí u Brna bude definitivně bez hazardu. Vyhlášku, která loterie zakazuje na celém území obce, schválili tamní zastupitelé. Platit začne 27. listopadu.

 • Soud s brněnskými policisty

  7:58 do playlistu

  Soud s brněnskými policisty
  Případ údajné policejní brutality dnes otevřel městský soud v Brně. Stanuli před ním tři brněnští kriminalisti. Podle obžaloby nabádali k sebevraždě a nakonec mučili jednoho z vyslýchaných.

 • První Svatomartinské víno

  10:34 do playlistu

  První Svatomartinské víno
  V 11 hodin 11 minut dnes lidé slavnostně otevřeli první láhve svatomartinského vína. Do oběhu jich letos půjde víc než dva miliony tři sta tisíc. Jedna bude stát zhruba na 100 korun. Z odrůd je letos nejvíc zastoupený Müller Thurgau.

 • První Svatomartinské víno

  13:14 do playlistu

  První Svatomartinské víno
  a Svatomartinské víno domácí konzumenti slyší. Nápad sjednotit vybraná mladá vína pod touto známkou pomáhá českým a moravským vinařům vyhrávat nad zahraniční konkurencí.

 • Soud s myslivcem

  15:03 do playlistu

  Soud s myslivcem
  38 měsíců vězení a zaplatit odškodnění 6 milionů korun. Takový trest dnes vyměřil okresní soud ve Vyškově Miroslavu Kociánovi. Případ vrátil k projednání Nejvyšší soud. Myslivec v roce 2013 omylem zastřelil trampa

 • Majitelé nemovitostí nerespektují chovatele zvířat

  15:51 do playlistu

  Majitelé nemovitostí nerespektují chovatele zvířat
  Podle realitních makléřů většina majitelů žádná zvířata ve svých nemovitostech nechce. Právníci tvrdí, že se odmítáním nájemníků se zvířaty dopouštějí porušování zákona.

 • Obžaloba kvůli munici ve Vrběticích

  18:06 do playlistu

  Obžaloba kvůli munici ve Vrběticích
  Pět lidí a dvě firmy obžaloval státní zástupce kvůli dovozu a skladování zakázaných protipěchotních min ve Vrběticích. Šlo o 500 kusů. Policie je našla při průzkumu areálu vrbětických skladů po loňských výbuších.

 • Soud v případě krádeží ve firmě TOKOZ

  20:35 do playlistu

  Soud v případě krádeží ve firmě TOKOZ
  Dva nepodmíněné a čtyři podmíněné tresty - takový je verdikt soudu nad šesti muži, kteří ze žďárské strojírenské firmy vyváželi kovové slitiny a vykupovali je ve sběrnách. Škoda dosáhla bezmála čtyř milionů korun.

 • Osud bývalých dolů

  22:19 do playlistu

  Osud bývalých dolů
  Likvidace posledního nezajištěného dolu na jižní Moravě je u konce. Šachtu Jindřich dva ve Zbýšově dělníci zabetonovali a těžní věž rozebrali. Ne všechny bývalé doly ale takto skončily – některé slouží jako zábavní parky nebo muzea.

Přehrát vše

Související