iVysílání

stránky pořadu
Premiéra:
2. 9. 2015
na ČT1

1 2 3 4 5

2 hlasy
1389
zhlédnutí

Události v regionech (Brno)

Hlavní regionální zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne na jižní Moravě a ve Zlínském kraji.

25 min | další Zpravodajství »

upozorňovat

do playlistu

Přehrávač videa

Načítám přehrávač...

přehrát vše

 • Tábor v Poštorné je připravený

  1:25 do playlistu

  Tábor v Poštorné je připravený
  Jihomoravští hasiči dokončili stavbu provizorního uprchlického tábora v Poštorné u Břeclavi. Pokud budou ostatní zařízení v zemi naplněna budou se uprchlíci svážet právě sem.

 • Aktuální situace v táboře v Poštorné

  3:32 do playlistu

  Aktuální situace v táboře v Poštorné
  Stavba stanového tábora pro běžence v Poštorné některé obyvatele Břeclavi znepokojila. Stěžovali si vedení města, že je o tom neinformovalo. Starosta Břeclavi dnes proto svolal tiskovou konferenci, kde vše vysvětlil.

 • Charita pomáhá uprchlíkům

  5:38 do playlistu

  Charita pomáhá uprchlíkům
  a zvýšený příliv uprchlíků už zareagovali i dobrovolníci a charitativní organizace. Jen v Brně se tento týden rozběhly hned tři materiální sbírky na pomoc migrantům.

 • Ústavní soud o pravomoci starostů

  8:20 do playlistu

  Ústavní soud o pravomoci starostů
  Starostové můžou jednat v zájmu obce i bez rozhodnutí zastupitelstva. Dnes to řekl Ústavní soud. Rozhodoval v případě Frenštátu pod Radhoštěm, který se soudí s kupujícím městských pozemků kvůli porušení smlouvy.

 • Nové prostory v Úrazové nemocnici

  10:05 do playlistu

  Nové prostory v Úrazové nemocnici
  Brněnská úrazová nemocnice dnes otevřela nové pracoviště. Oddělení stálé chirurgické a úrazové služby bude sloužit pacientům 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

 • Kontrola taxikářů v Brně

  11:02 do playlistu

  Kontrola taxikářů v Brně
  Česká obchodní inspekce se včera večer zaměřila na kontrolu taxíků. Zjišťovala, jestli brněnští taxikáři nešidí a hlavně neúčtují cizincům vyšší ceny.

 • Nové muzeum v přírodě na Slovácku

  13:22 do playlistu

  Nové muzeum v přírodě na Slovácku
  Nové muzeum v přírodě vyrůstá na kopci Rochus nad Uherským Hradištěm. Má ukázat bydlení, hospodaření i zvyky obyvatel regionu od konce 19. století. Areál původně sloužil jako vojenské cvičiště.

 • Konec uzavírky na trati Brno-Kuřim

  15:50 do playlistu

  Konec uzavírky na trati Brno-Kuřim
  Na trati mezi Brnem Kuřimí skončila velká vlaková výluka. Trvala dva a půl měsíce a denně se dotkla asi pěti tisíc cestujících.

 • Novinky v jihomoravské dopravě

  17:30 do playlistu

  Novinky v jihomoravské dopravě
  Nové linky, posílené spoje a nebo lepší vozový park. Se začátkem školního roku začaly platit změny v jihomoravské veřejné dopravě. Pro cestující většinou k lepšímu.

 • Pomalé rekonstrukce v Jihlavě

  19:31 do playlistu

  Pomalé rekonstrukce v Jihlavě
  Lidé v Jihlavě protestují proti pomalému průběhu některých staveb. Ty komplikují život řidičům i obyvatelům sídlišť. Město nebo kraj jako investoři tvrdí, že nedokážou donutit firmy k rychlejšímu postupu.

 • Premiéra inscenace Veroničin pokoj

  21:40 do playlistu

  Premiéra inscenace Veroničin pokoj
  První z premiér nové sezony představí brněnské Národní divadlo už příští týden. 10. září uvede Hru Veroničin pokoj. Scénář psychologického thrilleru napsal v sedmdesátých letech americký spisovatel Ajra Levin.

Přehrát vše

Související